Menu strony

Polskie góry - co trzeba zobaczyć

Podróże z dzieckiem
Na urlop czekamy okrągły rok. Rozmyślamy o dalekich zakątkach globu. Natomiast, ponieważ stopują nas finanse albo czas, zazwyczaj wybieramy sprawdzone oferty. Przeważnie króluje nieśmiertelny Egipt, Włochy, Hiszpania, czy Grecja. Znamy tekraje oraz wiemy, że spędzimy tam udany wypoczynek.


Mówi się, iż latem jedzie się nad morze. Pociąga nas doskonała pogoda, gorąca plaża i perspektywa błogiego lenistwa. Niestety, nasz Bałtyk nie jest w stanie nam zapewnić takich warunków. Bardzo często wczasy na polskim wybrzeżu kończą się korzystaniem przez okrągłe dwa tygodnie z dobrodziejstw pensjonatu, bo pogoda nie była najlepsza. Z tego powodu zazwyczaj wybieramy ciepłe, zagraniczne morza.

Pieniny
Z jakiej przyczyny skreśla się góry, planując urlopowy wypoczynek? To jest doskonały pomysł dla ludzi, którzy prowadzą siedzący tryb pracy. Dalekie wycieczki po górskich szlakach to wyśmienita okazja, aby zadbać o figurę. Aktywność fizyczna dobrze ma wpływ nie tylko na ciało,ale również umysł. Zamiast leżeć na plaży, warto odmienić przyzwyczajenia i poruszać się trochę. Górskie zielone lasy oraz świeże powietrze dotlenią nasze ciało i powrócimy z wyjazdu piękniejsi i sprawniejsi. Znajomi od razu zobaczą różnicę. W górach w czasie lata nie możemy narzekać na małą ilość słońca, zatem jeżeli pragniemy opalenizny, to możemy być o to spokojni.

Kolejne tematy

Może nad morze?

Do wakacji, gotowi, start!
Do wakacji, gotowi, start!
Po przedłużającej się i nieznośnej zimie z nadzieją czekamy na letnie miesiące. Marzymy o urlopie i leniwych chwilach na gorącej plaży. Wakacje nad morzem to bardzo modny sposób na odpoczynek.


Tego typu oferty noclegów w górach to idealna okazja, by posmakować regionalnej wyśmienitej kuchni. We wszelkich hotelach wyjątkowo często proponuje się góralskie potrawy. Zazwyczaj też aranżacja pokoi nawiązuje do góralskiej ciekawej kultury. Lecz góralska tradycja to nie jedynie smaczna i prosta kuchnia. Jeżeli spędzamy wakacje w górach, warto zapoznać się z panującymi w okolicy obyczajami.

Oczywiście, dla miłośników wygody również coś się znajdzie. W sercu Tatr, Zakopanem , znajdziemy wiele luksusowych ośrodków, gdzie odpoczniemy na wysokim poziome. Nowoczesne pensjonaty i apartamenty w Zakopanem oferują nam bogaty wachlarz usług, takich jak spa, sauny, czy najmodniejsze zabiegi kosmetyczne. Warto zainteresować się z ich propozycją.
Dodał: S.D.
2018/06/22, 14:45