Menu strony

Co warto odwiedzić w Białce Tatrzańskiej...

Jeżeli myślisz o wycieczce w góry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić inną miejscowość niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez rodaków. Klasycznym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która jest położona jedynie dwie dziesiątki km od Stolicy Tatr. Jest to spokojna i malutka wioska górska, która oferuje mnóstwo atrakcji dla przyjezdnych.

Tatry
Najlepszym miejscem, które zaprasza gości z całego kraju, są najpiękniejsze baseny termalne w Polsce. Zostały zbudowane w 2011 i są znakomitym wyborem dla osób, które chorują na rozmaite schorzenia.

Podoba Cię ten tekst? Zatem przeczytaj ponadto to, w tym miejscu też zamieszczono same świetne informacje, które na pewno Cię zainteresują.

Gorąca woda skutecznie uspokaja i może wykurować wiele Problemów. Znakomite baseny termalne w Polsce proponuje się gościom mającym kłopoty z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie tylko najurokliwsze baseny termalne w Polsce. Ta mała wieś ma nie lada gratkę dla fanów starej architektury. Warto zobaczyć mający ponad trzy setki lat niewielki kościółek.

Czy chcesz głębiej przeanalizować prezentowany na tej stronie wątek? Jeżeli tak, bez obaw kliknij tu, by przeczytać więcej nowości (http://ekotur.wroclaw.pl/odjazdy.html).

Skonstruowany on został całkowicie z drewna i jest znaczącym elementem przepięknego Szlaku Architektury Drewnianej. Można w środku poczuć cudowną atmosferę regionalnej kultury. Jeśli kościółek wpadnie wam w oko, w przyszłości wybierzcie się na podróż w inne części Podhala, gdzie stoją tego typu zabytkowe budowle.

W ciepłe dni Białka Tatrzańska staje się wygodną bazą wypadową na wycieczki górskimi szlakami. Jest tu także coś dla fanów mocnych wrażeń - Białka Tatrzańska ma bystrą rzekę, na której da się pływać górskimi kajakami. Wyżynne tereny świetnie nadają się na dalekie loty paralotniarzy.

Zimową porą zaś Białka Tatrzańska jest gościnną miejscówką dla fanów białego szaleństwa.

Białka Tatrzańska zapewnia aż cztery w pełni funkcjonalne wyciągi narciarskie. To idealny wybór dla tych gości, którzy stawiają na ekskluzywne trasy zjazdowe. Zziębniętym nartami turystom rekomendujemy rzecz jasna najlepsze baseny termalne w Polsce, które mogą rozruszać każdego.
2021/12/07, 14:01