Menu strony

Zasady, którymi kieruje się pierwsza pomoc przedmedyczna|Jak postępować z osobą ranną?

Oprócz znakomicie uzupełnionej apteczki przydatne są także inne, istotne akcesoria ratunkowe. Dzięki pełnemu połączeniu narzędzi w apteczce można zatamować krwotok, a nawet – w trudnych oraz wymagających momentach – uratować swoje albo czyjeś życie.
Apteczka samochodowa
Dlaczego deska ortopedyczna i odpowiednie jej zastosowanie ma tak duże znaczenie, biorąc pod lupę ratowanie rannych? Niewątpliwie w doskonały sposób jest w stanie utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji, co pozwala uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych i rozmaitych powikłań.

Bezpieczny transport poszkodowanego w drode do szpitala

Analizując rozmaite warunki atmosferyczne w czasie krótszych lub dłuższych wycieczek, powinno się z rozsądkiem podejść do sprawy oraz zadbać o posiadanie wszystkich niezbędnych sprzętów. Niezwykle istotnym wyposażeniem dla wszystkich wybierających się w daleką podróż, przede wszystkim w wysokie góry, są butle tlenowe – niezastąpione w najtrudniejszych warunkach. Jeżeli powietrze nie jest odpowiednio gęste, a ciśnienie nieodpowiednie dla organizmu, są one niezwykłą pomocą dzięki sprężonemu tlenowi.

Kolejne tematy

Sprzęt medyczny a pierwsza pomoc przedmedyczna

Apteczka samochodowa
Jednym z wielu przydatnych sprzętów, kiedy pierwsza pomoc przedmedyczna okazuje się niewystarczająca w czasie ratowania rannego człowieka, jest deska ortopedyczna. Jest to specjalny rodzaj noszy, których celem jest usztywnienie uszkodzonych części ciała osoby poszkodowanej. Deska ortopedyczna może służyć poza tym jako pomoc w transporcie chorego.


Narzędzia ratunkowe – butle tlenowe oraz ciśnieniomierz nadgarstkowy

Problemy z ciśnieniem można rozwiązać w nieskomplikowany sposób. Podstawowym przyrządem do mierzenia ciśnienia, najczęściej używanym nie tylko w przychodniach lekarskich, lecz również w domu, jest ciśnieniomierz nadgarstkowy. Lekarze mogą wskazać pacjentom, jakiego rodzaju urządzenie najkorzystniej wybrać w danym przypadku oraz jak często powinno się poddawać kontroli lekarskiej.

Nauka obowiązkowa – pierwsza pomoc przedmedyczna Ważne czynności a pierwsza pomoc opieka seniora gdańsk przedmedyczna|Niesamowicie ważna umiejętność ratująca życie: pierwsza pomoc

Każdy z nas, bez względu na zawód i prowadzony tryb życia, powinien wiedzieć, na czym polega i na jakich regułach opiera się wczesna pomoc rannemu. Nauka taka jak pierwsza pomoc przedmedyczna traktowana jest w końcu jako najwcześniejsza faza ratunku człowieka. Dzięki tym umiejętnościom można uratować drugiemu człowiekowi zdrowie, a nawet życie.
2022/01/16, 07:01