Menu strony

Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

Pomimo to, że prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy specjalista w zakresie marketingu słyszał o NLP to nadal pozostaje ono dyscypliną elitarną. Dlaczego? Gdyż słysząc takie ogólniki jak: "To są czary mary" niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, by bardziej zrozumieć techniki NLP. Lecz czyż nie jest tak, że nim wydamy opinię powinniśmy, najpierw zgłębić zagadnienie? Zwłaszcza, jeżeli może okazać się na prawdę pomocne.
zadowoleni doradcy
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zestaw technik komunikacji nastawionych na budowanie i przekształcanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Metody te mogą być używane zarówno w psychologii i psychiatrii jak i, w biznesie oraz polityce. Termin ten został wymyślony przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby podkreślić postulowane powiązanie pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

Czy opisywana tutaj kwestia jest według Ciebie niebanalna? Jeśli tak, to dodatkowe artykuły zobacz w serwisie, który znajdziesz tutaj. One też Cię zaintrygują.- W psychiatrii oferowane przez NLP podejście do pracy z umysłem pacjenta pomogło ocalić wielu ludzi przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i całym życiem na lekach, pozwalając im poprawnie działać.

- W psychoterapii, metoddy NLP pozwoliły zastąpić nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na lęki (zobacz również psychoterapia indywidualna) , w pełni się jej pozbywają.

- Metody budowania kontaktu i "kotwiczenia" w rozmowie handlowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w lojalnych klientów.

- W zawodowym sporcie, trenerzy, którzy zauważyli, że umysł zawodnika ma działanie na rezultaty otrzymywane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Kolejne tematy

Jak zorganizować ciekawy urlop? Zobacz sam

narciarz
Każdy zasługuje na porządny wypoczynek. Najlepiej pojechać gdzieś z rodziną, przyjaciółmi, czy nawet samemu za miasto i spędzić czas w najbardziej satysfakcjonujący dla siebie sposób. Nie tylko na gorące plaże i zielone polany gwarantują udany wypoczynek. I w zimie można spędzić wspaniale czas zapominając o codziennych trudnościach i odnawiając pokłady wewnętrznej energii. Stoki narciarskie stoją otworem dla wczasowiczów i oferują wspaniałą rekreację za nieduże pieniądze.


Najlepszym miejscem, aby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do wielu stron z informacjami na ten temat.
2019/01/06, 08:16