Menu strony

Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

Pomimo to, że prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy specjalista w zakresie marketingu słyszał o NLP to nadal pozostaje ono dyscypliną elitarną. Dlaczego? Gdyż słysząc takie ogólniki jak: "To są czary mary" niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, by bardziej zrozumieć techniki NLP. Lecz czyż nie jest tak, że nim wydamy opinię powinniśmy, najpierw zgłębić zagadnienie? Zwłaszcza, jeżeli może okazać się na prawdę pomocne.
zadowoleni doradcy
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zestaw technik komunikacji nastawionych na budowanie i przekształcanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Metody te mogą być używane zarówno w psychologii i psychiatrii jak i, w biznesie oraz polityce. Termin ten został wymyślony przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby podkreślić postulowane powiązanie pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

Czy opisywana tutaj kwestia jest według Ciebie niebanalna? Jeśli tak, to dodatkowe artykuły zobacz w serwisie, który znajdziesz tutaj. One też Cię zaintrygują.- W psychiatrii oferowane przez NLP podejście do pracy z umysłem pacjenta pomogło ocalić wielu ludzi przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i całym życiem na lekach, pozwalając im poprawnie działać.

- W psychoterapii, metoddy NLP pozwoliły zastąpić nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na lęki (zobacz również psychoterapia indywidualna) , w pełni się jej pozbywają.

- Metody budowania kontaktu i "kotwiczenia" w rozmowie handlowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w lojalnych klientów.

- W zawodowym sporcie, trenerzy, którzy zauważyli, że umysł zawodnika ma działanie na rezultaty otrzymywane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Kolejne tematy

Wybranie sali weselnej jako główna rzecz przy organozowaniu każdego wesela.

Hotele w Legnicy
Wesele to przyjęcie niezapomniane do końca życia, jednak to prawdopodobnie najdroższe przyjęcie, jakie robi się w życiu. Ocenia się, iż cena takiego przyjęcia weselnego waha się w granicach 12-14 tys. zł, bezspornie wartość ta jest uzależniona od miasta, w jakim zaplanowane jest zrobienie imprezy. Niejednokrotnie wydarza się sytuacja, że państwo młodzi w połowie przygotowań weselnych zorientują się, że akurat kończą się im pieniądze na to odłożone, dlatego można przygotować wstępny kosztorys weselny.


Najlepszym miejscem, aby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do wielu stron z informacjami na ten temat.
2019/01/06, 08:16