Wakacje we włoskich klimatach

Wakacje czy to w zimie, czy latem dobrze jest planować z określonym wyprzedzeniem albo nastawić się od razu na oferty last minute konkretnych biur podróży. Hiszpania jest łączona w wielu wypadkach z tańcami flamenco, rajskimi plażami i słynnym hiszpańskim temperamentem.
Wakacje w ciepłych krajach
Hiszpania last minute zupełnie nie musi okazać się kosztowna, tak jak wyprawa na narty do Andory czy do Włoszech - to świetna oferta dla ludzi młodych spragnionych relaksującego odpoczynku na plaży, ale i okazji do niezapomnianych imprez.

Dokąd udać się w tym roku na urlop?

Turcja
Zima w tym roku wyjątkowo dała nam popalić. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na trochę słońca, które poprawi nasz humor. I w końcu nadeszło lato. Dni robią się co raz cieplejsze, a my nie przestajemy rozmyślać o tegorocznym urlopie. Nie możemy się wprost doczekać tych leniwych dni, spędzanych na piaszczystej plaży. Jedynie tego typu myśli pozwalają nam w jakiś sposób wytrwać trudne chwile w pracy.

Wybrzeże słońca leżące w Andaluzji oferuje wycieczkowiczom wielką liczbę kurortów wypoczynkowych, bajecznych plaż, a także dyskotek. Znajduje się tam wiele ważnych kurortów morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach opalania ,jak również długich spacerów po plaży, można zobaczyć pieczarę w Nerja. Gigantyczne stalagmity i stalaktyty oraz inne formacje skalne zachwycą, a także pozwolą ustrzec się przed zbyt szkodliwą dawką promieni słonecznych. Chcesz spędzić wakacje w ciepłym miejscu? - dowiedz się więcej.

Innym polecanym regionem, z jakim naprawdę dobrze się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje Costa Brava to cudowna okazja do wypoczynku. Region turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż ku samej granicy z Francją. Blanes to wyjątkowej urody miasteczko. Dawniej port rybacki, dziś ważny kurort wypoczynkowy leżący tuż obok bardzo długiej piaszczystej plaży. Warto obejrzeć malownicze wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes i Lloret del Mar, sławnym kurortem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to idealne miejsce na wakacje costa brava.

W zimie warto z kolei udać się do małego państewka, Andory przylegającej do granic Hiszpanii. Kraina całkowicie pokryta górami jest prawdziwym rajem dla zawodowych, jak i początkujących narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na obszarze Andory znajdują się dwa bardzo popularne kurorty narciarskie: Grandvalira, jak również Vallnord. Na prawdziwych amatorów zjazdów na nartach czekają tu czyste, szerokie trasy zjazdowe oraz nowoczesne wyciągi. Odrębne atrakcje ,a także udogodnienia zaplanowano oczywiście dla miłośników snowboardu. Poza możliwością uprawiania sportów zimowych, region ten posiada także zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje
Miejscem równie odpowiednim do zimowych szaleństw jest istotny ośrodek narciarski we Włoszech, Livigno. W regionie znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Zróżnicowane trasy] o rozmaitym poziomie trudności łącznie mają długość stu piętnastu kilometrów. Te atuty poświadczają o tym, że w Livigno narty ,jak również wyśniony odpoczynek to zdecydowanie trafione połączenie. Na narty do Livigno da się pojechać nawet w marcu. Ze względu na oryginalny mikroklimat w Livigno śnieg utrzymuje się przez bardzo długi okres, leży na stokach nawet aż do połowy kwietnia.
2019/10/05, 07:06