Menu strony

Wyjazdy nad Morze Bałtyckie

Wycieczki nad morze są nierozerwalną częścią urlopu dla wielu obywateli naszego kraju. Bałtyk chociaż dosyć często wita urlopowiczów mało zachęcającą pogodą, nie ma prawa narzekać na deficyt zainteresowania turystów. Jadąc w ten region kraju trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mieć problem z zakwaterowaniem.

Gro miejscowości wypoczynkowych jest tak nawiedzane przez turystów, że bardzo często jest tak, że rezerwacje w motelach jak również domkach letniskowych dokonywane są na parę miesięcy przed sezonem. Dlatego też trzeba szukać miejscowości, które są wyjątkowo piękne, a ponadto nie tak popularne w oczach turystów - dowiedz się więcej.

nastolatki
Jeśli szukamy właśnie takiego miejsca, warto poczytać na temat Szymbarka. Jest to wyjątkowa wieś, która położona na Kaszubach. Jest ona doskonale połączona z Gdynią, stąd też dojazd nad morze zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Noclegi szymbark są znakomitym rozwiązaniem, jeżeli chcemy być obok morza, i jednocześnie nie znajdować się w zatłoczonych kurortach, w których często trudno o spokojny odpoczynek. Noclegi w Szymbarku mogą do siebie przekonać jeszcze jednym argumentem, który zdecydowanie przemawia na korzyść tej wsi. Tutaj jest jeden z malowniczych traktów turystycznych. Szlak Wzgórz Szymabrskich ma aż sto dwadzieścia dwa kilometrów długości. Przebiega on przez tereny znajdujące się na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Kończy się na Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Szymbark to nie jedyne miejsce w tej okolicy, które czeka na turystów z całej Polski. Na gościnę gości nastawiona jest cała gmina Stężyca, w której leży także Szymbark. Domki Stężyca czekają głównie na gości, którzy kochają spędzać czas w otoczeniu przyrody.

W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko znaleźć jest wartościowe informacje, więc zgłąb przydatne wskazówki, które przyciągną Twoje zainteresowanie.

Gmina Stężyca jest świetnym do tego miejscem, albowiem nie brak tu terenów zielonych, które są pod ścisłą ochroną.
Malownicze rezerwaty przyrody jak i Kaszubski Park Krajobrazowy to bez wątpienia najlepsze wizytówki tych terenów tych obszarów - więcej na ten temat. Do tego niezwykle piękne Jezioro Dąbrowskie jest dopełnieniem piękna, które odnajdziemy na Kaszubach. Taka atrakcje z pewnością potrafi przekonać do przyjazdu wielu zapracowanych, na co dzień Polaków.


Kolejne tematy

Urlop w Polsce

wiatraki
wiatraki
Sezon letni zbliża się ogromnymi krokami. Czeka nas, jak co roku, wybór kierunku. Utarło się, że najlepiej spędza się wakacje za granicą. Polacy pokochali takie państwa, jak Egipt, Tunezja, Hiszpania, Grecja, czy Chorwacja. Zachwycamy się ich bajkową urodą, wspaniałymi zabytkami a także starożytną historią. Również warunki hotelowe spełniają nasze wygórowane standardy.
2021/12/04, 07:01