Menu strony

Opłacalne kierunki w szkołach policealnych

Jak się okazuje, studia na wyższej uczelni wcale nie gwarantują nam intratnej posady. Niekiedy dla ludzi z dyplomem nie ma miejsc pracy w ogóle. Dotyczy to przede wszystkim studentów, którzy wybierają studia humanistyczne. Mają oni teraz ogromny kłopot, ponieważ nie ma dla nich stanowisk na polskim rynku pracy. Czy nie ma już nadziei dla młodych Polaków na zdobycie intratnej posady?
książka
Faktycznie, w ostatnich latach mnóstwo magistrów kierunków humanistycznych jest bez zatrudnienia. Wielu z nich, z przyczyn bytowych musi męczyć się w restauracjach, fast foodach czy w telemarketingu. Jak pewnie się domyślamy, to nie było ich marzenie, kiedy przechodzili przez próg swojej szkoły wyższej. Ten los dotyka absolwentów psychologii, socjologii, czy polonistyki. Niestety, w dzisiejszych czasach niezwykle ciężko otrzymać porządną pracę. To niezwykle smutne, że wyższe wykształcenie nie jest do niczego przydatne. Jeszcze do niedawna dyplom magistra otwierał młodemu człowiekowi wrota do wielkiej kariery i prestiżowych stanowisk.

Teraz jest już tylko potwierdzeniem naszej wiedzy, a dyplom możemy sobie ku pamięci zawiesić na ścianie. Zamiast narzekać na swój nieszczęśliwy los, należy zebrać się w sobie i spróbować w jakiś sposób sobie dać radę w czasach światowego kryzysu. Okazuje się bowiem, że dobrze mieć pożyteczny fach. Tylko tym sposobem można mieć możność na znalezienie pracy. Warto skorzystać z dużej oferty szkół policealnych i zdobyć popularny fach. Jednym z najpopularniejszych jest na pewno technik informatyk Wrocław (zobacz więcej). Nasz świat obraca się dookoła komputerów, dlatego zawód informatyka kurs maturalny będzie jeszcze wiele lat na szczycie. Doskonałym rozwiązaniem jest także technik rachunkowości Wrocław (WSZ Edukacja).


Kolejne tematy

Jakie profile studiów wybierać

studia
Wybranie odpowiedniej uczelni w Polsce nie jest kwestią prostą. Konkurencja między uczelniami bądź rozpoznawane nazwiska wśród wykładowców składają się na obraz edukacyjnego gąszczu, z którego bardzo ciężko odnaleźć wyjście. W natłoku szkół zajmujących się edukacją studentów łatwo się pogubić, a co za tym idzie dokonać złego wyboru.
W tym przypadku też mamy duże możliwości. Na przekór trudnych czasów, każdego roku zakłada się mnóstwo spółek, które potrzebują fachowej księgowości. To rzecz jasna, tylko propozycje. W szkołach policealnych czeka na nas dużo interesujących i przyszłościowych kierunków. Jest bowiem mnóstwo zawodów, które nawet w czasach kryzysu będą ciągle potrzebne.
2021/11/27, 07:01