Jak wybrać dobry żłobek i przedszkole

Gdy poszukujemy żłobka lub przedszkola dla naszego dziecka staramy się sprawdzić wszystko, co tylko możliwe. Umawiamy się na rozmowy z dyrektorem, nauczycielami, przyglądamy się kuchni, wypytujemy o jadłospis. Oczywiście, duża grupa rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla dziecka w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wobec tego sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Oferty niepublicznych placówek
Teraz, od kiedy likwidowane są publiczne placówki, prywatne przedszkola można znaleźć we wszystkich miastach. Naturalnie, im większe miasto, tym większa oferta. Na przykład, gdy chodzi o prywatne żłobki Warszawa ma mnóstwo do zaoferowania. Możemy z łatwością znaleźć placówkę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Niewielkie grupy, fachowa opieka, dobre posiłki, ponad to zajęcia dodatkowe - wszystko to możemy zapewnić swojemu dziecku zapisując je do właściwego żłobka.

Większość obecnych badań pokazuje, że dziecko, które chodzi do przedszkola uczy się szybciej i łatwiej radzi sobie w kontaktach międzyludzkich

fotografia - gry
Jeżeli jesteśmy opiekunami małego smyka należy zastanowić się czy zechcemy, aby nasza latorośl poszła do przedszkola. Jeśli takie jest nasze przemyślenie trzeba zawczasu rozejrzeć się za najlepszą placówką, która zezwoli naszemu brzdącowi całościowo się kształtować i będzie wyczulona na jego potrzeby.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeśli dziecko ma dwoje pracujących rodziców, czasami nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wtedy wyjściem są niepubliczne placówki. W ostatnich latach opłaty za przedszkole prywatne są porównywalne albo nieco wyższe niż za publiczną placówkę. Jeżeli zsumujemy wszystkie koszty zajęć dodatkowych, to właściwie nie dostrzeżemy dużej różnicy. A niepubliczne placówki zazwyczaj mają ciekawszą ofertę, szerszy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze
Oczywiście tak jak w wypadku żłobków i tutaj duże miejscowości mają większy wybór. Gdy idzie o przedszkole niepubliczne ursynów Warszawa ma tego rodzaju placówkę niemal na każdej ulicy. Powodem takiego namnażania się niepublicznych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i coraz mniej miejsc w publicznych placówkach.

Niezależnie od tego czy wybierzemy przedszkole publiczne czy prywatne, pamiętajmy żeby sprawdzić opinie na jego temat. Ważne jest podejście opiekunów do dzieci, sposób prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i wiele innych. Duży nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Sprawdźmy czy aby na pewno placówka dba o zabezpieczenie wszelkich miejsc, do których małe dzieci nie powinny mieć dostępu. Gdy będziemy przekonani do swojego wyboru i spokojni o malucha, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie miło spędzało czas. A to ma największe znaczenie.
Dodał: k.s.
2019/03/28, 07:20