Menu strony

Maty i kołyski dla niemowląt. Zabawne maty dla dzieci

Maty edukacyjne to zabawki, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Nazywane są matami edukacyjnymi, ponieważ ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku.
Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.
Mata piankowa – puzzle
Maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. koła, kwadratu czy prostokąta, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar - dobrany do wielkości dziecka. Dziecko musi mieć odpowiednią ilość miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Warto też zwrócić uwagę na to, by kupowana przez nas mata była wykończona miękkimi poduszeczkami na obrzeżach . Ważne jest również to, aby taką matę można było w szybki i łatwy sposób złożyć jak i rozłożyć. Dzięki takim matom dzieci dobrze się rozwijają. Łóżeczko czy kołyska? Bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył pobudza układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka stosować kołyskę zamiast łóżeczka.


Kolejne tematy

Jakie przedszkole Wrocław może nam zaproponować?

dzieci
Które przedszkole okaże się odpowiednie dla naszego dziecka?

Pragniemy naszym pociechom oferować wszystko to co najlepsze, przez to nie może nas zaskakiwać to, że nawet przedszkola muszą okazać się przez nas dokładnie sprawdzane. Musimy porównać jaki program pragną zaoferować naszemu potomstwu, jakie będą zajęcia dodatkowe, jak podchodzi się do spraw odpowiedniego odżywiania dziecka. Tylko uważne przyjrzenie się przedszkolom sprawi, że będziemy umieli określić, które z nich będzie właściwe dla naszego dziecka.

Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być w miarę twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Ponadto materac taki powinien posiadać pokrowiec wodoodporny. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie przedostanie się do materaca.
Kołyski dla niemowląt z jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Chyba największą wadą jest to, że kołyski nie poużywamy za długo, gdyż maluch. Kolejną wadą jest wysoka cena. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego maluszka. Niemowlęta ubóstwiają kołysanie. Takie delikatne i równomierne ruchy bujane bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Ponadto wiele badań\wielu naukowców udowadnia, że kołyski naprawdę mają doskonały wpływ na rozwój niemowlęcia.
2018/07/12, 03:19