Menu strony

Problemy małżeństwie: jak skutecznie z nimi zawalczyć?

Małżeństwo to trudny temat - przecież ciężko zakładać, że jeśli dwoje pełnoletnich ludzi wstępuje w związek, to nie będzie między nimi wszelkiej maści konfliktów, waśni, etc. To w zupełności typowe - fakty są takie, iż takie pary, który kompletnie są pozbawione konfliktów są najzwyczajniej mocno dziwne. I dlatego właśnie czymś niesamowicie istotnym jest to, aby wszyscy małżonkowie starali się o to by zachować umiar. Pewien inteligentny duchowny powiedział, iż konflikty małżeńskie są wskazane, lecz najbardziej znaczące jest to by przed zaśnięciem dojść do porozumienia.
małżeństwo
Jednakowoż są także te konflikty, które mogą trwać miesiącami, a nawet latami. Tak naprawdę separacja i rozwód w żadnym razie nie są czymś odpowiednim. O wiele konkretniejszym wyjściem jest korzystanie z pomocy jednego z psychologów - sprawdź tutaj: . Można w sumie powiedzieć, iż solidny psycholog A. Ślebioda - (psycholog sopot) warszawa, a na całe szczęście wielu takowych, jest w stanie znacznie nam pomóc. Można śmiało powiedzieć, że większość małżeństw powinno co pewien czas udać się do psychologa. Na całe szczęście psychologia jest w Polsce coraz mniejszym tabu - coraz rzadziej obawiamy się i wstydzimy tej profesji.

Kolejne tematy

Niebezpieczeństwo randki w ciemno?Umawiaj się na bezpieczne spotkania

Randki to temat rzeka. Wiele osób je bardzo lubi, chętnie spotyka się z nowymi ludźmi, docenia wspólnie spędzone momenty i cieszy się każdą chwilą. Część ludzi natomiast unika randek.


Oczywiście to bez dwóch zdań coś zrozumiałego, że boimy się nieznanego, lecz i tak terapia(zobacz psycholog Katarzyna Warmuz małżeńska u psychologa sprawia, iż mamy ogromne szanse na to by wreszcie odbudować swój związek. Często na przykład małżonka już poszukuje w Sieci treści dot. świadczeń alimentacyjnych, separacji bądź rozwodu, na serio myśli o zakończeniu związku. Jednak po rozmowie, a może bardziej kilkunastu rozmowach z doświadczonym psychologiem, dochodzi do wniosku, że będzie chyba lepiej, jeżeli jednak będzie walczyć o własnego faceta. Przecież podejmowanie zbytnio pochopnych decyzji niemal nigdy nie ma sensu.

Żyjemy w tych czasach, w których w sumie ludziom łatwiej zakończyć wieloletni związek z mężem / żoną, niż walczyć o swoje szczęście. Zapewne niegdyś ludzie nie byli lepsi, lecz z różnego rodzaju przyczyn ludzie żyli ze sobą do śmierci. Choć w żadnym wypadku nie należy sądzić, iż czymś wskazanym jest to, aby po prostu ciągnąć własne małżeństwo za wszelką cenę. Czyli jeżeli mamy 100% pewność, że to na nic, nie możemy dłużej zwlekać. Jednakże podjęcie tak niesamowicie ważnej roli w żadnym wypadku nie powinno być popełnione tak jakby pod wpływem emocji. To najzupełniej niedopuszczalne.
2020/11/28, 07:22