Menu strony

W jaki sposób poradzić sobie z nabitymi siniakami w czasie krótszym, niż siedem dni?

Kto z nas nie nabił sobie siniaka? Nie jeden z nas zrobił sobie ich znaczną ilość, w przeróżnych miejscach, na udach, ramionach, łokciach, pewnie i na twarzy. Wiedzą, jak nierzadki może być to problem wszyscy, którzy posiadają pociechy- umieją nabić sobie siniaka na podwórku, podczas zabawy, w szkole podczas przerwy, biegając z kolegami lub koleżankami, lub na zajęciach z w-f. Podobnie ludzie, którzy aktywnie wypoczywają, również sami sportowcy, instruktorzy tańca, czy nawet studenci AWF. Czym tak naprawdę jest siniak, dlaczego i jak powstaje, oraz jakie są sposoby nasiniaki?
Siniak, znany również jako krwiak, to efekt mocnego uderzenia lub ucisku na nasze ciało. Z
siniak
uszkodzonych naczyń krwionośnych wycieka krew i gromadzi pod skórą. Po jakimś czasie z zaczerwienienia zmienia swą barwę na siną, aż po brunatnożółtą czy zielonkawą, do całkowitego zniknięcia. Skąd taka feria barw? Wiąże się to z rozkładem czerwonych krwinek zawartych w krwi, która wylała się z tkanek, które uszkodziliśmy, np. uderzeniem. Najczęściej siniaki nam nie zagrażają, ulegają względnie szybkiemu wchłonięciu przez nasz organizm, aż o nich zapomnimy.

Wejdź na ten link i przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów w tekście - one również pogłębią Twoją wiedzę na rozważany tutaj temat.

Jedyne, o co powinniśmy się wtedy martwić, to swój wygląd.


Kolejne tematy

Najsmaczniejszy syrop pokrzywowy - sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa
Pokrzywa to nie wyłącznie zielsko. Od wieków stosowana jest z czcią ze względu na właściwości zdrowotne i wartości odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera sporo wartościowych witamin, mikroelementów i soli mineralnych korzystnych w wielu schorzeniach. Od dawna używana jest w medycynie naturalnej.


Co wobec tego możemy zrobić, jak już sobie tego siniaka nabijemy? Można zmienić sposób ubierania się- zakryć miejsce uderzenia długim rękawem, może założyć dłuższe spodnie, gdy siniak wyjdzie na nodze. Może, gdy niefortunnie uderzymy się w głowę, powinniśmy pomyśleć o założeniu okularów, czy czapki. To wszystko bezspornie działa, jeśli jedynym naszym zamierzeniem jest jego schowanie. Ale to trochę tak, jakbyśmy chcieli zamieść nasz problem pod dywan- owszem- nie zauważymy go z zewnątrz, ale on tam dalej jest, może nawet boli. Co więc, jeśli chcielibyśmy się zabrać za niego nieco skuteczniej? Otóż najlepszym sposobem będzie wsmarowanie maści, która miejscowo zadziała na naszą przypadłość.

Jeśli Twoim celem na dziś jest odszukanie następnego tak nietypowego artykułu jak ten, to bardzo zalecam tę ofertę (https://www.e-herbata.pl/herbaty-kwitnace-c-25.html). Przemyśl to - ona Ci się spodoba.

Czas, który siniak potrzebuje, by się do końca wchłonąć zależy głównie od czasu, jaki uszkodzone komórki krwi będą potrzebowały na wchłonięcie się do krwiobiegu. Przydatne więc będą maści, o właściwościach mających pozytywny wpływ na krążenie obwodowe, będą działać przeciwzapalnie czy przeciwkrzepliwie, jak np. Arcalen (dowiedz się na Przyspieszą wchłanianie się uszkodzonych komórek krwi, poprawią krążenie. Więc może, zamiast jedynie przykrywać obite części ciała, należy sięgnąć po leczniczą maść i przyspieszyć gojenie się zasinionego miejsca.
2020/11/23, 07:22