Menu strony

Co zrobić aby uporać się z trudnościami w związku

W długoletnich związkach czasami zdarza się, że czujemy się w związkusamotni. Mamy wrażenie, że od jakiegoś czasu żyjemy z naszym partnerem osobno, mimo że pod jednym dachem. Kryzysy w małżeństwie to nie jest rzeczą nadzwyczajną, trzeba jednak mieć świadomość, w jaki sposób je zwalczyć. Niekiedy można po prostu spędzić ze sobą więcej czasu. Zdarza się jednak, że źródło problemu jest głębsze i wynika z ze z błędów w zachowaniu, które wciąć powielamy w naszym życiu. Wtedy stanowczo trzeba pójść do terapeuty, który pomoże nam lepiej zrozumieć źródła kłopotów w naszym małżeństwie oraz znalezieniu skutecznego rozwiązania.
terapia
Terapia małżeńska polega przede wszystkim na moderowanej rozmowie w obecności psychologa. Może się to wydać niewiarygodne, ale większość par z biegiem lat traci umiejętność bezkonfliktowego porozumiewania się ze sobą. W ciężkich sytuacjach zamykamy się w sobie, zamiast szczerze z nim porozmawiać.

Ta wiarygodna treść (https://progline.pl/kategoria-produktu/narzedzia-do-manicure-i-pedicure/cegi-do-paznokci/) jest przyszykowana dla miłośników omawianej problematyki. Jeżeli wliczasz się do nich, to kliknij na taki odnośnik.

Z czasem zbiera się w nas coraz więcej negatywnych emocji, które wpływają na nasz obraz partnera. Tłumione złe emocje to częsta przyczyna konfliktów w małżeństwie. Zamiast usiąść i przeprowadzić ze sobą szczerą rozmowę, niejednokrotnie prowokujemy kłótnie, które tylko utrudniają relację w związku (dowiedz się).


Kolejne tematy

Bolączki współczesnych kochanków

lekarz
Więzi pomiędzy dwojgiem kochających się osób są zazwyczaj wyjątkowo skomplikowane i niezwykle trudno wyciągać ogólne wnioski. Ale jednej kwestii możemy być pewni- dla większości par seks jest bardzo ważnym elementem, spajającym związek. Zazwyczaj temperatura w łóżku jest wyznacznikiem kondycji całego związku. Nie trzeba nikogo przekonywać, że ludzie, którzy kochają się wzajemnie i mają do siebie zaufanie, dużo częściej uprawiają miłość.


Podczas terapii psycholog często wciela się w rolę mediatora i stara się dopuścić do głosu obie strony, tak by każdy mógł powiedzieć, z czym ma największy problem. Kobiety znacznie szybciej są skłonne mówić o swoich emocjach, znacznie trudniej natomiast przychodzi to mężczyznom. Terapia jest to jednak długotrwały proces, w trakcie którego musimy zmierzyć się z naszymi problemami. Nie wystarczy po prostu zdecydować się na wizytę u psychologa dla świętego spokoju, trzeba przede wszystkim czynnie uczestniczyć w każdym spotkaniu.

terapia
Postępy w terapii małżeńskiej zależą przede wszystkim od naszej motywacji.

Aby zdobyć świeże informacje na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj (http://www.titaniumdental.pl/medycyna-estetyczna/), a zapewne nie będziesz rozczarowany Sprawdź to!

Warto jednak razem przejść tą ścieżką, by wyjść z kryzysu. Nie zawsze w obliczu kryzysu rozwód jest jedynym rozwiązaniem (więcej o terapii małżeńskiej). Czasami zdarza się, że w kolejnym naszym związku, będziemy powielać dokładnie ten sam destrukcyjny sposób komunikacji, który po pewnym czasie stanie się zarzewiem kolejnego kryzysu. Jeśli nadal kochamy osobę, z którą jesteśmy z pewnością powinno się powalczyć o wspólne szczęście, które może być tuż obok nas. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemem małżeństwie warto udać się do specjalisty, aby zwiększyć swoje szanse, na pokonanie go.
2020/12/09, 21:26