Menu strony

Kolorowanki - sedno małego świata

Wiele dorosłych nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest spontaniczna twórczość w rozwoju malucha. bez problemu można zaobserwować już u najmniejszych, z trudnością utrzymujących w ręce kredkę, jak ogromną radość sprawia im rysowanie. Niezrozumiałe w ocenie dorosłych zwykłe mazanie po papierze, w psychologicznym ujęciu określane jest tworzeniem bazgrot i naprawdę nie ma nic wspólnego z marnowaniem papieru. Jest to doskonalenie zarówno odruchów dłoni, jak także próba uchwycenia kształtu i odtworzenia zobaczonych wcześniej przedmiotów.
Dla maluchów nie jest to banalne, powinno się im w tym pomagać. Szeroko rozprowadzane |w sklepach kolorowanki dla dzieci dzięki zaznaczonym kształtom, pomogą nauczyć się wykorzystywania całej kartki, jak też dokładnych ruchów manipulacyjnych dłoni. Sprzedawane są w wielu rodzajach i nierzadko dopasowuje się je do wieku. Inne będą przyciągać uwagę pięciolatka, przykładowo kolorowanki kucyki lub muminki, a inne maluchów – bazujące na mniej skomplikowanych kształtach. Zrozumiałe jest także to, że kolorowanki kucyki będą raczej interesować dziewczynki, ale nie jest to reguła. Część chłopców w pewnym wieku nie szaleje za samochodami i wybiera dziewczęce zabawy. Nie należy się tym martwić, ale bardziej pokazać jak znamy własne dziecko i co lubi.

Inną alternatywą dla kolorowanek są wodne malowanki dla dzieci. Niewielką ilością wody na pędzlu, szkrab może uzyskać piękne, wyraźne, barwy obrazków z ukochanej kreskówki. Dla przedszkolaków uczących się tradycyjnie operować pędzlem, producenci sugerują różne malowanki z mocniejszego papieru, stworzone do farb plakatowych lub akwareli.

Kolejne tematy

7 pewników dobrego macierzyństwa

Podróże z dzieckiem
Chyba każdy rodzic chce dla swojego dzieciaka jak najlepiej. Kiedy jesteście młodymi rodzicami i akurat szukacie nowego mieszkania w wielkim mieście, bez wątpliwości musicie przeczytać ten artykuł. Zamieszczamy w nim mnóstwo wskazówek oraz porad, na co trzeba zwracać uwagę. Na pewno bardzo ważną kwestią jest infrastruktura wokół bloku, w którym chcecie kupić mieszkanie. Sprawdźcie najpierw, czy w pobliżu znajduje się jakiś ogród. Bliskość takiego miejsca na pewno doceni każdy rodzic.


Nie zapominajmy także o tym, że kolorowanki dla dzieci i malowanki dla dzieci nie są czymś co zawsze powinno się kupować. Jeżeli któryś z dorosłych może poświęcić trochę czasu na szkicowanie rysunków bez wypełnień, to także bardzo dobrze sprawdzą się one jako kolorowanka. A być może więcej, dlatego że wspólne malowanie podtrzymuje więź i sprawia że dziecko czuje się ważne.

Istnieje bonus dla osób, które szukają podobnych danych - zobacz informacje (https://psychsupport.pl/) tutaj! Dotyczy on rozpatrywanego tutaj zagadnienia.

tworzenie w rozwoju malucha jest kwestią bardzo istotną i należy ją podtrzymywać na każdy z możliwych sposób. Nie jest jedynie formą spędzania czasu. Rysowanie i malowanie ćwiczy kreatywność, ale także uczy zastosowania wiadomości o świecie.
Dodał: Arek
2021/10/08, 07:01