Czy terapia małżeńska jest w stanie uratować rozpadające się małżeństwo?Jak można uratować rozpadający się związek małżeński?

Obecnie coraz częściej dochodzi do rozpadów małżeństw. Powodów jest mnóstwo. Należą do nich między innymi różnica charakterów, niewierność, nałóg alkoholowy, spory na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedobór seksualny. Chociaż obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- bardzo często ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją posiada to na ogół zarobki nie są stosowne do czynionej pracy. Warto, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład psycholog warszawa, ponieważ rozwód należy zaliczyć do skrajnego wyboru.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Aczkolwiek często jest on jedynym i słusznym rozwiązaniem. Wwiększości przypadków dużo częściej rozstaja się pary, u których istnieje spora różnica wieku. Przesłanki ostrzegawcze informujące o tym, że coś budzącego niepokój dzieje się w naszym związku małżeńskim to przykładowo:
- brak porozumienia- zamiast szukać rozwiązania szukamy winnego,
- częste awantury z byle powodu,
- współżycie małżeńskie wyłącznie z musu,
- czynienie sobie na przekór,
- uczucie żony lub męża, że dobrze jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

W ocaleniu związku małżeńskiego może pomóc nam sesja terapeutyczna z Będzie ona efektywna wówczas, gdy obie strony będą zainteresowane pracą nad przebudowaniem swojego związku. Aczkolwiek statystyki wskazuja, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozstało się. Na ogół były to pary, które za późno rozpoczęły terapię. Mnóstwo jest gabinetów psychologicznych, w których możemy odbyć taką terapię. Gabinet psychologiczny warszawa oprócz terapii małżeńskich proponuje też profesjonalną pomoc psychologiczną, rozmaitą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych jak również psychoterapię. Owocem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie potrafią ufać i polegać na sobie, cieszą się z z życia intymnego, umieją ze sobą współpracować, bardzo dobrze się dogadują, mogą liczyć na siebie w każdej sprawie. gabinet psychologiczny warszawa
2020/05/04, 07:14