Menu strony

Plusy nordic walking

W czasach, gdy przychodzi nam niekiedy z konieczności spędzać naprawdę niewiarygodnie dużo godzin w bezruchu, przy pracy biurowej, nad papierami, przed komputerem, robi się coraz bardziej cenna każda postać ruchu, jaką jesteśmy w stanie wykonywać. Niezbyt efektywna, jednak nadal istotna okazuje się porcja aktywności, jakiej wymaga nawet posprzątanie domu. Jednak kiedy idzie o walory zdrowotne, o wiele bardziej mądrze oddać się innym dyscyplinom – prace porządkowe i sprzątanie nadwerężają krzyż, stawy i w różny sposób dotkliwie nadwerężają i tak przemęczone fragmenty naszego ciała.
Nordic walking, park, spacer
Gdy więc zaczynamy odczuwać negatywne skutki biurowej pracy, trzeba szybko zabrać się do pracy. Powoli, by nie zaognić rozwijających się problemów. A gdy problemy nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka, starczy eksperyment: stańmy na prostych nogach i wykonajmy skłon do ziemi. Udało się ułożyć na podłodze całość dłoni? Tylko palce? A może nie udało się dotknąć koniuszkami palców nawet kostek? Jeśli dotykamy rękoma do stóp, nie jest tak źle, natomiast kiedy ciało od godzin bezruchu zesztywniało na tyle, że nie możemy dobrze się pochylić, zapowiada to tylko kłopoty.

nordic walking
Jedną z raczej nie radykalnych, a bardzo użytecznych dyscyplin sportowo-rekreacyjnych, może być nordic walking. Jest mniej wymagająca niż bieganie, jest dużo bardziej efektywna niż tradycyjne marsze, a dodatkowo nie wymaga wydatku poważniejszego, niż na odpowiednie do nordic walkingu kijki – maksymalnie trzysta złotych.

Jeżeli omawiany wątek okazuje się dla Ciebie ciekawy, to poczytaj tu (https://adiuva-med.pl/krzesla-toaletowe/) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie bardzo interesujące.

Spacer nordycki ćwiczy nie tylko nogi, biodra i dolną część kręgosłupa, ale także ramiona, barki i cały ten zesztywniały fragment ciała, jaki, o ile tylko może być jeszcze w stanie efektywnie się ruszać, po paru dniach okaże się o wiele bardziej ruchliwy, niż byśmy mogli się spodziewać.

Wszystkim, którzy zauważyli, że pora na trochę odmiany, jednak bez skoków na szeroką wodę, dedykowany jest nordic walking. Jest świetny też dla osób dojrzałych, którzy nie dadzą rady już biegać, nie lubią albo nie mogą już jeździć rowerem. Żeby jednak nie robić prostych pomyłek i do końca spożytkować potencjał tej znakomitej dyscypliny, bardzo mądrze jest pójść na kurs nordic walking, jaki pozwoli nam dostrzec zalety tego niewymagającego, a dobroczynnego sportu.


Kolejne tematy

7 pewników dobrego macierzyństwa

Podróże z dzieckiem
Niewątpliwie każdy rodzic chce dla swojego dzieciaka jak najlepiej. Kiedy jesteście młodymi rodzicami i aktualnie szukacie swojego mieszkania w wielkim mieście, bez wątpliwości powinniście przeczytać ten artykuł. Umieszczamy w nim mnóstwo wskazówek oraz porad, na co dobrze zwracać uwagę. Przede wszystkim bardzo ważną kwestią jest infrastruktura wokół bloku, w którym chcielibyście kupić mieszkanie. Sprawdźcie najpierw, czy w pobliżu znajduje się jakiś ogród. Bliskość takiego miejsca zdecydowanie doceni każdy z was.
2022/01/24, 09:01