Menu strony

Jak pojechać na udane wczasy w naszym kraju

Kaszuby
Porównując ceny, czasami korzystniejsze wydają się wczasy w ciepłej Chorwacji niż w kraju. Sprytni jednak zwykle sobie radzą. Nasze morze i góry to świetne miejsca na odpoczynek. Jak zaplanować niezapomniane wakacje?

Agroturystyka przyjęła się u nas na dobre, a Internet umożliwia łowienie najlepszych kwater. Jeśli chcemy zaplanować wyjątkowo miłe wakacje, ograniczmy spontaniczność. Wcześniejsza rezerwacja pozwoli na dużą oszczędność, więc można przykładowo zostać dłużej. Pytanie zwykle brzmi: w którą część kraju wyjechać na urlop? Nie tak łatwo wybrać, bo malowniczych miejsc u nas jest pod dostatkiem.

Wakacje nad Bałtykiem Pogoda nad naszym morzem jest często niewdzięczna dla chcącego lata turysty, ale to nie powinno psuć planów. Każdy ma jakieś doświadczenia związane z wyjątkowymi i piaszczystymi plażami, dlatego warto zaplanować urlop tylko tam. Warto jednak uwzględnić kłopoty z pogodą i wybrać część wybrzeża, w której nie ma takiej opcji, by się nudzić – najlepiej pojechać autem. Jako pierwsze wydają się Kaszuby. Jeziora, lasy i w końcu morze – to jeden z najpiękniejszych regionów Polski.

Domki letniskowe na Kaszubach albo chociażby rezerwacja pokoju w kaszubskim domku to naprawdę niewielki wydatek. W serwisach zakupów grupowych można też znaleźć tanie propozycje noclegów. Najlepszym rozwiązaniem okazują się wakacje w niewielkiej miejscowości, nieco odsuniętej od tłoku – dzięki temu można zyskać własną przestrzeń na plaży. Tereny dookoła Jastrzębiej Góry są bardzo piękne, a jednocześnie są tak blisko zagłębia turystycznego, że łatwo wybrać klimat rozrywkowy w dowolnym momencie.

Kolejne tematy

Góry czy morze? Gdzie jechać na wczasy, aby mieć przyjemny urlop?

hotel
Na wakacje czeka prawie każdy z nas. I dzieciaki, jakie mają dość chodzenia do szkoły i odrabiania prac domowych, i dorośli, ponieważ potrzebują odrobinę odpocząć od nieprzerwanego narzekania szefa czy codziennej gonitwy. Z tego powodu, kiedy tylko słońce zacznie świecić coraz wyżej oraz trawa nareszcie się zazielenia, zaczynamy myśleć o zbliżającym się urlopie. Ale w jakie miejsce pojechać – w góry a może nad morze?


Mieszkając tak blisko półwyspu i zabytkowego Gdańska, nie ma takiej możliwości, by się znudzić nawet wtedy, gdy pogoda przypomina listopad. Po co grać w tysiąca i marznąć, można tylko wsiąść w samochód i pozwiedzać stary Gdańsk, przejść się Skwerem Kościuszki w Gdyni, a oprócz tego "polansować się" na najsłynniejszym molo.

Oprócz architektonicznych i typowo miejskich rozrywek, warto pojechać na wycieczkę w głąb Kaszub. Pozwoli ona szybko zrozumieć, dlaczego ta kraina nazywana jest Szwajcarią kaszubską. wakacje (https://eccotravel.eu/brazylia/) Wakacje nad (www.uannynowytarg.pl)
Zaczerpnięte z: www.domki-letniskowe.pl/
Dodał: A.T.
2018/07/12, 10:39