Wyjątkowy czar polskich miasteczek

Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk
O wspaniałym odpoczynku rozmyślamy przez cały rok. Przecież należy nam się zasłużony odpoczynek. A czas wakacyjny już niedługo. Oferty agencji turystycznych pełne są bajkowych zdjęć zagranicznych ośrodków wczasowych. Zanim znowu wybierzemy urlop za granicą, pomyślmy o własnym kraju. Może nie ma potrzeby wyjeżdżać aż tak daleko, by spokojnie odpocząć?

Pozazdrościliśmy Włochom ich urokliwych miast, pełnych wąskich uliczek, głośnych i pełnych wigoru! A przecież w naszym kraju jest wiele takich miejsc. Choć gwałtowne czasy wojen zniszczyły doszczętnie dużo polskich miast, to jednak jest, co podziwiać i czym się chełpić. Wystarczy się spokojnie rozglądnąć. Okaże się, że piękne miejsca są tuż obok nas. Planując wakacyjne wędrówki, rozejrzyjmy się po bliskiej okolicy- z pewnością w pobliżu jest schowana autentyczna perełka.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego
Jeżeli zabrakło nam czasu na rzetelne rozpoznanie otoczenia, zdajmy się na sprawdzone punkty. Na pewno nikogo nie trzeba nakłaniać na dłuższy wypoczynek w Kazimierzu Dolnym. To renesansowe miasteczko od lat jest magnesem na turystów. Dobre położenie, urocza okolica oraz powabny urok tego miasta dają nam odczucie, że nie chcemy stamtąd wyjeżdżać. Jeżeli jesteśmy w stanie sobie pozwolić na dłuższy pobyt w tym miasteczku, to nie ma większego problemu- niezmiernie łatwo znajdziemy oferty noclegów i pokoi w Kazimierzu Dolnym i nie będzie nas to kosztowało wiele.

Cudownie spędzimy też wakacyjny wypoczynek w sąsiadującym Sandomierzu.Ta miejscowość jest uderzająco podobne do włoskich miasteczek. Zabytkowe, pełne czaru i pełne zwiedzających. Jest to idealna propozycja na weekendowy wyjazd. Na nasze wielkie szczęście Polska obfituje w takie miejscowości, które chwalą się rosnącą popularnością. Cały czas możemy w nich znaleźć jedyny w swoim rodzaju spokój i kojącą ciszę, o którą tak trudno w dużych metropoliach. Posiadają swoją historię, niewyjaśnione sytuacje, legendy. Noclegi w Szczawnicy (, Nałęczowie, Augustowie, Kłodzku, czy Chęcinach z pewnością zapewnią nam bardzo dużo pozytywnych emocji oraz na dłuższy czas zapadną nam w pamięci, a sama podróż okaże się zdecydowanie oszczędniejszawyjazdu do Włoch.
Dodał: S.D.
2018/06/22, 14:47