Menu strony

Oferty sprzętu dla lekarzy

Kolposkopy to znacząco wyspecjalizowane urządzenia diagnostyczne. Innowacyjny układ optyczny w połączeniu z współosiowym oświetleniem determinuje precyzyjną obserwację faktury zmian na tarczy szyjki macicy.

Wygoda oraz tempo pracy doktorów w najwyższym stopniu podnosi jakość całkowicie nowa budowa kolposkopów. W opinii specjalistów innowacyjny kolposkop należy do jednych z najbardziej przydatnych sprzętów. Na rynku do wyboru są w wersjach: jezdnej, ściennej oraz przymocowanej do fotela. Powinny służyć lekarzom w każdym gabinecie lekarskim, gdyż najważniejsza jest solidność przyrządów i skuteczna diagnoza. Jednym spośród wielu plusów kolposkopów jest bardzo praktyczny i zarazem atrakcyjny wygląd.

Ginekologia i jej nowe oblicza
Kobieta u lekarza
Ginekologia stanowi jedną z dziedzin medycyny, w której podstawą jestużycie zaawansowanych rozwiązań technicznych. Ginekolodzy starają się uzupełniać swoje gabinety w zaawansowane sprzęty. Wytwórcy sprzętu medycznego konstruują trwałe fotele oraz stoły ginekologiczne najwyższej klasy. Można wybrać indywidualnie rodzaj i wymiary podparcia pod udo, pod rękę, oparcie pleców oraz podgłówek. Warta uwagi jest jakość, gdyż leczenie pacjentek jest celem nadrzędnym każdego medyka. Leczone kobiety muszą wykazywać zaufanie wobec swoich lekarzy prowadzących. Ginekologia wymaga współpracy i maksymalnego komfortu – tak dla lekarza, jak i pacjentki. Sprawdź pełny zakres badań: czytaj więcej o badaniu krwi

Kolejne tematy

Aparat ortodontyczny – fakty i mity

aparat
Noszenie aparatu ortodontycznego to nie wyłącznie proste zęby, to jednocześnie zdrowie. Wiadomo, iż estetyka jest bardzo kluczowa, idealny uśmiech aż miło wyeksponować, jednakowoż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie czynnik zdrowotny ma tutaj niebagatelne znaczenie. Aparat to bowiem skuteczny sposób na higienę zębów, a to skutkuje brakiem próchnicy czy parodontozy. Co jeszcze powinno się wiedzieć o aparacie ortodontycznym?


Tablica Snellena pozwoli zbadać ostrość wzroku Nie tylko w gabinecie okulistycznym, ale również w trakcie rutynowej wizyty u lekarza pacjent ma okazję zbadania stanu swojego wzroku. Stanowi to jedno z wielu elementów całościowego badania wzroku tablice natomiast to ułatwiają. Jest to zwykłe, niewymagające i nieinwazyjne, ale istotne badanie - dowiedz się szczegółów.

Jeśli czytany artykuł totalnie Cię pochłonął, to kliknij na inny polecany serwis internetowy (http://www.bioplanet.pl/), który również ma podobne dane na omawiany temat.

Tablice do badania wzroku, m.in. tzw. tablica Snellena dysponują pewną konwencją znaków, np. oznaczone są na niej litery, cyfry lub małe rysunki. Znaki te rozmieszczone są rzędami. Wprost proporcjonalnie do kolejnych, niższych szeregów, znaki zmniejszają się. Pacjent powinien niezwłocznie zasygnalizować podejrzewane zaburzenia widzenia w czasie, kiedy przestanie ostro widzieć. Umożliwi to szybkie skierowanie go na kolejne badania.
2022/03/26, 07:01