Menu strony

Zabiegi medycyny estetycznej dla każdego

W dzisiejszych czasach mamy ogrom rozwiązań, żeby skorygować uchybienia naszej urody. Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko i zapewnia nam ogromną ilość wszelkiego typu zabiegów pozwalających poprawić stan skóry, usunąć różnego rodzaju defekty oraz zmienić to i owo. Zabiegi te są raczej kosztowne, ale nie mają zwykle niebotycznych cen i można sobie na nie pozwolić.

Zazwyczaj wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Z wykorzystaniem fal świetlnych właściwie dobranej długości dokonuje się zniszczenia cebulki włosów, zatem zabieg ten daje długotrwały efekt. Im ciemniejsze i grubsze włosy tym łatwiej, ale dzisiejszy postęp technologiczny i nowe urządzenia pozwalają wykonywać tego typu depilację także na cienkich i jaśniejszych włosach. Orientacyjna cena jednego zabiegu to mniej więcej 100 złotych. Zwykle przeprowadza się go w okolicy pach, na nogach, usuwa się też wąsiki, a mężczyźni zwykle chcą usunąć tym sposobem bujne owłosienie z pleców. W czasie zabiegu można odczuć niewielki dyskomfort, osoby bardziej wrażliwe mogą czuć ból, lecz przy takim zabiegu mamy możliwość skorzystania z kremu znieczulającego i okładów z lodu. Fotodepilację należy powtórzyć kilkukrotnie by włosy nie odrastały.

Podobnie często wybieranym przez panie zabiegiem jest mikrodermabrazja (źródła). To mechaniczne złuszczenie naskórka, pobudzające komórki do działania i poprawiające wygląd skóry. Czasem nawet po przeprowadzeniu mikrodermabrazji wygładzają się niewielkie zmarszczki, lecz głównym jego celem jest dodanie skórze lepszego wyglądu, usunięcie niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnio zabiegi te coraz częściej przeprowadza się z wykorzystaniem lasera. Dzięki tej technologii dotrzeć udaje się do głębszych warstw skóry, cała procedura jest krótsza i twarz szybciej dochodzi do formy. Trzeba bardzo uważać przez kilka dni, nie wolno wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne. Najlepiej przez kilka dni unikać słońca, używać nawilżających kremów z wysokimi filtrami, bo inaczej grożą nam przebarwienia i cały rezultat zabiegu na nic.

wellderm - logo
Inny często wykonywany zabieg to zamykanie naczynek. Małe rozszerzone naczynka można zamknąć przy pomocy lasera, większe przy użyciu odpowiednich preparatów chemicznych – to tak zwana skleroterapia. Rezultatem zabiegu jest skurczenie naczynek i spowodowanie ich zamknięcia, przez co znikają ze skóry szpecące czerwone czy fioletowe linie.

Kłopotem dla sporej ilości pacjentów są także blizny. Usuwanie blizn to zabieg trochę bardziej skomplikowany, ale także da się go przeprowadzić przy użyciu lasera. Dopiero przy dużych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego rodzaju rozwiązanie będzie dla nas najlepsze – o tym za każdym razem decyduje specjalista po rozmowie i uważnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi umożliwiające pozbycie się niedoskonałości. Możemy również dla przykładu skorygować wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy zdecydować się na powiększanie ust (pomocne wskazówki). Zabieg trwa bardzo krótko, efekt trzyma się stosunkowo długo – czasami nawet dłużej niż rok – to jest uzależnione od wykorzystanych wypełniaczy oraz od naszego organizmu. Nie można ustalić tego co do miesiąca.

Zabiegi dermatologii estetycznej pozwalają nie tylko na poprawę wyglądu. Zazwyczaj dzięki niewielkiej zmianie nabieramy pewności siebie, nasza samoocena rośnie i o wiele lepiej się czujemy. Jeżeli znajdziemy dobrą klinikę nic nam nie grozi.
2020/01/04, 07:10