Wypoczynek w polskich górach

Góry zimą
Tego roku zima trwa nadzwyczaj długo. Wszyscy już z utęsknieniem oczekujemy na cieplejsze dni. Liczymy tygodnie do należnego urlopu. Przez okrągły rok uczciwe wypełnialiśmy nasze obowiązki. Odrobina odpoczynku na pewno nam się należy.

Jak co roku, czeka nas wybranie miejsca na wczasy. Nasz kraj to wyjątkowo szczęśliwy kraj, ponieważ posiada strzeliste góry i piękne plaże. Nie ma zatem powodu, by udać się w podróż za granicę. Wszystko, co jest dla nas niezbędne, aby spędzić miły urlop, posiadamy w kraju. Trzeba jedynie zadecydować, czy bawimy się nad morzem, czy relaksujemy się w górach?

Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, na pewno się nie zawiedziemy. W Polsce są pasma dla każdego. Jeżeli ledwo co zaczynamy romans z górami, wybierzmy dzikie i niskie Bieszczady. Dla bardziej zaprawionych świetne okażą się niezbyt wysokie Sudety. Z kolei dla prawdziwych fanów górskich wędrówek, Tatry to najlepsze rozwiązanie. Tak naprawdę, wszelkie te sugestie są dobre. Polskie góry są wyjątkowo urokliwe i jest się czym delektować. Piesze wędrówki z pewnością dobrze wpłyną na naszą kondycję i samopoczucie. To idealna opcja dla ludzi, którzy posiadają siedzącą pracę.

Karkonosze, Śnieżne Kotły
Noclegi w górach są w rozmaitych cenach. Można wyszukać wyjątkową okazję w którymś hotelu albo też zdecydować się na kwatery u mieszkańców. Wtedy koszty są bardzo niskie. Jeśli jednak zdecydujemy się na noclegi w Zakopanem, trzeba być gotowym na spore wydatki. Miasto jest wizytówką Tatr. Zawsze było pełne turystów. Wyjątkowo modne było w okresie międzywojennym. Wtedy odpoczywało tu mnóstwo znanych ludzi. Dzisiaj możemy zwiedzać domy, w których mieszkały takie sławy, jak Witkacy, czy Kornel Makuszyński.

Zakopane to wyjątkowe miasto, w którym panuje niepowtarzalny klimat. Jest symbiozą tradycji góralskich oraz polskiej kultury. Na głównym deptaku, Krupówkach, znajdziemy mnóstwo pamiątek, przepyszne oscypki oraz zakopiańskie misie, z którymi możemy zrobić sobie zdjęcie.

Poświęć chwilę i sprawdź tu (http://www.wloskiklucz.com/biblioteka-i-mediateka/) podobne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zainteresują, więc nie zwlekaj zbyt długo:)

Urlop w polskich górach to gwarancja dobrej zabawy oraz udanego wypoczynku.

Może nad morze?

Do wakacji, gotowi, start!
Po przedłużającej się i nieznośnej zimie z nadzieją czekamy na letnie miesiące. Marzymy o urlopie i leniwych chwilach na gorącej plaży. Wakacje nad morzem to bardzo modny sposób na odpoczynek.
Dodał: S.D.
2019/03/21, 07:19