Menu strony

Kiedy nic już nie cieszy – powrót do życia po depresji

Psychologowie oraz zaciekawieni tematyką ludzkiej psychiki specjaliści od lat zastanawiają się, jakie sposoby leczenia tej choroby są najefektywniejsze. Rozważaną przez nich kwestią jest także to, jak zmniejszyć niekorzystne dla zdrowia psychicznego skutki. Leczenie światłem, zwane też światłolecznictwem albo helioterapią opiera się na podejmowaniu różnych działań, które mają na celu pomoc pacjentom podczas leczenia z chorób zwłaszcza o podłożu psychicznym.

Ile kosztuje oraz gdzie można ją przeprowadzić – fototerapia w naszym kraju

Kolejne tematy

Z wiekiem jesteśmy podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Jak odmłodzić spojrzenie?
Na tym także polega żywot, że czasem musimy mierzyć się z rożnymi chorobami. Niektóre jednak choroby dopadają nas w różnych momentach życia. Właściwie to w każdym wieku możemy na coś zachorować, najgorsze jednak są wtedy, kiedy mamy osłabiony organizm, tak jak to ma miejsce u osób starszych. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale także po pięćdziesiątce możemy się spodziewać kłopotów. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to jest? Czemu występuje
?


Znana od dawna, lecz wciąż stosowana i wciąż na nowo odkrywana technika leczenia światłem, tak zwana fototerapia, w głównej mierze polega na sesjach terapeutycznych. Pacjenci poddawani helioterapii najczęściej łączą dwa sposoby leczenia – fototerapię z klasycznymi sesjami psychologicznymi. W znacznym stopniu pomaga uporać się z ciężkimi chorobami o podłożu psychicznym, a ponadto nie wymaga ingerencji farmakologicznej w organizm pacjenta.
Lekarz
Pacjenci ze zdiagnozowaną depresją zimową a możliwości terapeutyczne w naszym kraju

Zdiagnozowane mogą być rozmaite objawy zaburzeń depresyjnych. Niektórzy chorzy odczuwają te afektywne zaburzania w mniej szkodliwy dla nich sposób, inni cierpią na łagodniejszy typ depresji. Schorzenie takie jak depresja sezonowa|depresja charakteryzuje się chronicznie złym nastrojem, odczuwanym przede wszystkim w okresie zimowym, obniżoną samooceną oraz samopoczuciem, a ponadto skutkiem jest często obniżony napęd psychoruchowy. Pacjenci z depresją mają często zaburzony rytm okołodobowy i odczuwają nieuzasadniony lęk - sprawdź tutaj. Zmiana pory roku i jej niekorzystne skutki

Osoby niezwykle wrażliwe i o niesamowicie niskiej samoocenie są niezwykle podatne na to, by wpaść w sidła tego groźnego zaburzenia psychicznego. Depresja jesienna odczuwana jest niezwykle silnie przez pacjentów ze stwierdzonym zaburzeniem, ponieważ z ciepłego lata należy organizm przestawić na coraz krótsze dni, pochmurne niebo oraz problem z poradzeniem sobie z natłokiem spraw. Chorzy nie odczuwają radości i przyjemności wykonując czynności, które ich kiedyś cieszyły. Dostarczenie światła za pomocą helioterapii umożliwi im wrócić do dawnego życia.
Zaczerpnięte z:
2019/06/23, 07:03