Menu strony

Odpowiedni rozwój pociechy

Każdy nieopierzony rodzic powinien zdecydować, jak właściwie wychować malucha. To wszakże bardzo odpowiedzialne zajęcie – w trakcie wielu lat wychowania formuje się nowego człowieka. To oczywiste, że czasami po prostu nie ma sił i prościej rzucić zabawki i uruchomić maluchowi tv, lecz takie rzeczy nie mogą zdarzać się regularnie. Należy z stanowczo powiedzieć, że oglądanie telewizji nie tylko nie stymuluje rozumu dziecka, ale też jest odpowiedzialne za cofanie się w rozwoju!

Kolejne tematy

Co wiecie o konsolach?

konsola X-box 360
Branża gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest ogromną branżą przemysłu rozrywkowego, która posiada swoich słynnych twórców, najlepsze marki, swoje targi najnowszych produkcji, prestiżowe nagrody... Jest to obecnie tak ogromna branża, jak cały rynek filmowy z jego studiami hollywoodzkimi i najsłynniejszymi producentami.


meble   zabawki
Powinieneś swojemu potomkowi sprawić atrakcyjne zabawki edukacyjne (wybierz zabawki manualne marki Czym się takie rzeczy charakteryzują? Generalnie tym, że umieją pogodzić rekreację z rozwojem mózgu. Nie kupuj dziecku kretyńskich figurek żołnierzy z pistoletami. Podaruj mu raczej parę paczek tradycyjnych klocków, z których dzieciak będzie mógł zbudować co tylko wymyśli. Budowanie niesamowicie pobudza umysł - mocno ćwiczy rejony umysłu, które są odpowiedzialne za pracę wyobraźni oraz zdolności manualne.przeczytaj więcej kursy Collegium NovumDużo analiz naukowych dowiodło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś bawili się klockami, legitymują się sporo potężniejszą inteligencją i wyobraźnią od tych osobników, którym niezbyt mądrzy rodzice dawali kolorowe bajki w telewizji.

Trzeba zauważyć, że najkorzystniej berbeciowi odciąć totalnie dostęp do tv. Bierne wpatrywanie się w skaczące obrazki jest szkodliwe dla szarych komórek. Zupełnie inaczej jest w wypadku komputera – warto, aby smarkacz spędził parę chwil przed komputerem, ale rzecz jasna przy twojej pomocy. W dzisiejszych czasach umiejętność obsługiwania peceta i znajomość sieci są kluczowe. Pamiętaj też, że gry komputerowe nie są wcale takie złe, jak to starają się powiedzieć nam rzekomi eksperci, a tak naprawdę ignoranci. Oczywiście pilnuj berbecia, by nie grał w pozycje, które są przeznaczone dla dorosłych. Samodzielnie wybierz dla malucha atrakcyjną i stymulującą grę. Gra na komputer może wykazywać podobny stymulujący wpływ na umysł dzieciaka, co normalne zabawki edukacyjne (sprawdź gry edukacyjne od
2021/09/14, 07:01