Menu strony

W jaki sposób ochronić włosy przed zniszczeniem ze względu na częstą stylizację?

Każda z nas chce mieć piękną fryzurę. Nieważne czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne - chcemy wyglądać fantastycznie. włosy świadczą o osobie. Gdy są lśniące, wypielęgnowane i uczesane od razu jesteśmy korzystniej oceniane. Bazą wszelkich zabiegów są dostosowane do rodzaju włosów.
Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon zwalczający łupież.

wella maska do włosów

Zniszczone, nijako ostrzyżone - rujnują nam prezentację i nastrój. Powinnyśmy poświęcić im chwilę rankiem, by prezentowały się wspaniale przez cały dzień.

Pokutują dalej mity, że modelowanie uszkadza włosy. Szczególnie mocno trzyma się to przeświadczenie gdy chodzi o prostownice do włosów. Nic bardziej błędnego - w największym stopniu szkodzi włosom pozostawienie ich bez uwagi. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia w powietrzu, niedostatek kosmetyków do pielęgnacji - to realni wrogowie.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj (restauracjawsloiku.com/product-category/zupy-w-sloiku/), a na pewno zdobędziesz mnóstwo fascynujących danych na ten temat.

Nowe prostownice mają ochronne powłoki, możliwość zmniejszania temperatury, a poza tym znaleźć kupić można mnóstwo środków chroniących włosy podczas stylizacji na gorąco.

A zmiany koloru? Też wcale nie musi włosów dewastować. Co najważniejsze - wybierzmy sprawdzoną markę. Na przykład firma farba Londa produkuje od długiego czasu, są znane i polecane przez kobiety.

Do układania włosów należy także wykorzystywać kosmetyki dobrych marek - jak choćby marka Kemon. Używajmy ich jednak z umiarem. Czasami wystarczy nałożenie odrobiny pianki do włosów odżywcze, by fryzura do końca dnia trzymała się w idealnym stanie. Naturalnie, najlepiej by było nie używać w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne kobiety mają włosy, które samoistnie układają się pięknie. Zwróćmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem chłodnego powietrza. Owszem, zajmie to chwilę dłużej, ale warto poświęcić tych pięć minut dla zdrowia włosów.

Kiedy już wystylizujemy fryzurę należy ją utrwalić. Tu z pomocą przychodzi nam. To oczywiście już nie ten kosmetyk, który wykorzystywały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił sztywny kokon. Obecnie lakiery nie usztywniają włosów, a sprawiają, że są sprężyste, miękkie i zachowują kształt.

Piękne włosy to wspaniała ozdoba, więc warto dbać o to, by były zadbane i gustownie ułożone.
2022/01/15, 07:01