Menu strony

Korepetycje i kursy językowe z polskiego dla osób z zagranicy i licealistów

Jak łatwo się przekonać, język polski jest skomplikowany nie tylko dla obcokrajowców. Rzecz jasna od licealistów, dla jakich polski jest językiem ojczystym, oczekuje się czegoś o wiele więcej, niż od przyjezdnych, co zwyczajnie chcą zrozumieć ten język: rozumienia wierszy, znajomości prozy, historii najbardziej zasłużonych artystów, a także historii i przemian w sztuce: renesansu, romantyzmu i reszty nazw, które przydają się generalnie tylko w szkole i nigdy później. Nie jest to jednak trudne, a niezbędne do zdania egzaminu maturalnego, jednak okazuje się, że jednak nie wszyscy sobie z tym radzą. Często przydają się korepetycje język polski.

Kolejne tematy

Czemu nauczyciel musi się uczyć przez całe życie

nauczyciele
Mało kto, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole udaje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym skomplikowanego... Trzeba tylko przekazywać informacje o danych częściach materiału i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież ledwie paręnaście godzin w tygodniu, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wakacji - tylko zazdrościć. To niezwykle mylne myślenie.


W kwestii przyjezdnych – nie da się nie dostrzec, szczególnie spoglądając na naszych rodaków okaleczających naszą piękną mowę, że polski nie należy do najprostszych. Szczerze mówiąc, uznawany jest przez językoznawców za jeden z najtrudniejszych języków na świecie, ale znajdują się tacy, którzy próbują się uczyć tego języka na złość problemom. Walczą z odmianami, koniugacją, rodzajami i aspektami czasowników, wkuwając na pamięć tabele z przyrostkami w odmianach i wyjątkami od reguł. Brzmi skomplikowanie? A to jeszcze nie koniec: nauczenie języka takiego jak nasz potrafi zabrać tym, którzy mają dar do języków, kilka miesięcy, czasem kilkanaście dynamicznej nauki – po to, by wypowiadać się w miarę biegle i nie głowić się nad gramatyką. Ale wielu osobom ten czas nie starczy, a dynamiczne szkolenia trudno połączyć z realiami: nauką i niewielką ilością wolnego czasu. Naprzeciw takim rozterkom wychodzą oferty szkoleń internetowych, jakie proponują polski dla obcokrajowców online. Jest to świetne rozwiązanie, jakie wymaga tylko dostępu do komputera i trochę narzuconego samemu sobie reżimu. Polski online jest coraz popularniejszy, mimo że oczywiście język zostanie w głowie znacznie prędzej i skuteczniej, gdy chodzi się na rozmowy i spotyka z Polakami, niemniej na start tej przygody w zupełności wystarczą tego rodzaju korepetycje Język polski dla uczniów liceów także znajduje się w ofercie, chociaż po prawdzie nie ma dużo wspólnego z nauką języka. Stanowi jednakże dość wygodne dla wszystkich rozwiązanie, a dzięki temu, że nie wymaga osobistych spotkań ucznia i uczącego, jest trochę mniej kosztowne niż standardowe kursy. korepetycje dalej zobacz i porównaj
Dodał: k.s.
2021/10/12, 07:01