Menu strony

Jaka będzie najtrafniejsza domena

Liczba użytkowników naszej strony w siei zwykle jest uzależnione w dużym stopniu też od jej adresu. Kiedy będzie prosty do zapamiętania, związany z działką biznesu w której funkcjonujemy i dość krótki, będziemy mieć większe szanse, że ewentualny klient zapamięta informacje o domenie, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!


często firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, dlatego, że nazwy firm zwykle są unikalne. Oczywiście żeby zarejestrować tę domenę powinniśmy tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zazwyczaj bywa tak, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT robią to samodzielnie. Jeżeli jednak nie wiemy co to jest "phrase" (zobacz więcej o pozycjonowaniu) stron www i jak to wszystko działa, warto zlecić założenie i zaprojektowanie strony internetowej firmie, która się w tego typu usługach specjalizuje.

Adres www to podstawa na naszej stronie
Firma ta prawdopodobni poleci nam założenie strony na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres strony zawierający słowa potocznie wykorzystywane w języku. Przykładem takiej domeny jest na przykład lub Takiego typu adres zwykle zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasem osiągają niezwykle wysokie ceny, można się o tym przekonać, kiedy spojrzymy na aukcje (więcej tutaj:platforma zakupowa Logintrade) domen. Bywają tak drogie, ponieważ opierają się na prostych skojarzeniach. Gdy chcemy znaleźć nowy akumulator do auta właściwie od razu do głowy przychodzi nam, aby wpisać adres

Jeśli chcemy założyć stronę pod tego typu adresem, a domena jest już wykupiona, dobrze jest skontaktować się z jej właścicielem - być może będzie chciał ją odsprzedać, szczególnie, gdy nie istnieje pod tym adresem żadna strona. Przyda się wtedy informacja o domenie którą można odszukać na stronie firmy w której jest zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle te informacje są jawne.

Gdy chcemy mieć stronę akurat na domenie generycznej, lecz nie do końca wiemy jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza warto przejrzeć dostępne opcje. Obecnie jest takich opcji wyboru domeny naprawde wiele. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu znajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mieli możliwość by wybrać coś w sam raz dla nas.
Zaczerpnięte z: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Dodał: Krzysztof Kawałowski
2018/12/14, 10:15