Menu strony

Dobrze się spakuj w góry!

No i są. W końcu nadeszły. Długo wyglądane, wytęsknione i wypatrywane. Pełne ciepła, plaż, góry i fantastycznie spędzonego czasu. Pora relaksu i oddechu, odejścia od rutyny i szarości. Odwiedzamy nasz sprawdzony sklep górski i już pora wyjazdu. Najukochańsza pora w rocznym cyklu – wakacje.

Kolejne tematy

Wspaniałe wakacje w Polsce

szklarska-poręba-obrazek
Razem z nadchodzącym latem przychodzi czas na wybór miejsca, gdzie udamy się na wakacyjny urlop. Niektórzy stawiają na wycieczki zagraniczne, inni preferują odpoczynek w polskich kurortach. Gdzie warto udać się na urlop?


Co warto kupić
Piękno gór
Destynacji letnich wypraw jest mnóstwo. W tym artykule zajmiemy się dokładniej jednym z nich – górom.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (https://www.mojekonferencje.pl/bydgoszcz/bydgoskie-centrum-targowo-wystawiennicze) to często najlepsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym przypadku - kiedy wejdziesz na ten link, odkryjesz podobne użyteczne wiadomości.

W Polsce wakacje w górach są w modzie, ale o paru zasadach ludzie mają małą wiedzę. A właściwie o tym, o czym nie powinno się zapominać, wizytując sklep górski przed wyruszeniem na szlak.

Najważniejszym zakupem są niewątpliwie buty trekkingowe. W wyżyny nie wolno wyruszać w trampkach, balerinkach, butach na obcasach, sandałkach czy innym, przystosowanym głównie do normalnego użytku po nizinnych i łatwym terenie, obuwiu. Rzecz jasne jeżeli chcemy się podjąć większego zadania, niż piesze górskie włóczęgi, buty trekkingowe powinny zostać zamienione na buty wspinaczkowe. To muszę powiedzieć wprost: nekropolie są wypełnione ludźmi lekkomyślnymi, którzy ruszyli w tatry w złych butach.

Najistotniejsze wyposażenie

Podstawową sprawą jest również zakup poręcznego i pakownego plecaka, w którym upchniemy ciuchy na zmianę, zapasy, karimaty i inne elementy bagażu.

Zastanawiasz się, jaki jeszcze serwis publikuje równie pomocne artykuły? Kliknij oraz zerknij na witrynę (http://motoargo.pl/pol_m_Chemia-oleje-i-smary-motocyklowe_Oleje-silnikowe-531.html), do której link jest tutaj!

Jeśli chodzi o marki, niezłym wyborem są plecaki Deuter.

W góry trzeba wziąć sprawną komórkę z wytrzymałym akumulatorem, trochę awaryjnych baterii, latarkę, busolę i szczegółowe mapy szlaków górskich. Dobrze jest też nieść przy sobie walkie-talkie, zestaw nawigacja satelitarna i sprawdzone namiary do TOPR - takie akcesoria oferuje każdy porządny sklep turystyczny. Często nie ma czasu, by czekać na ich przybycie, stąd wzięcie apteczki turystycznej potrafi ocalić życie. Chyba nie muszę wam mówić o racjach żywnościowych (tradycyjne konserwy) oraz o wzięciu ze sobą… zdrowego rozsądku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Górska wyprawa
Skoro już poruszamy kwestię bezpieczeństwa w górach, kilka słów na ten temat. Dobrze jest nie zapominać o dwóch rzeczach. Pierwszą z nich jest zadbanie o zakup ubezpieczenia. Nawet przy zachowaniu bezpieczeństwa może się nam przydarzyć wypadek. Opłaty za leczenie mogą być wysokie i dobrze mieć to na uwadze. Po co do kłopotów ze zdrowiem dodawać problemy z pieniędzmi? Lepiej nabyć ubezpieczenie i pozbyć się tego problemu.

Drugą istotną rzeczą jest zawsze powiedzenie komuś o aktualnym celu podróży konkretnego dnia przed wyruszeniem na szlak. Przez to ktoś zauważy, że przykładowo nie ma nas i wezwie pomoc. W przeciwnym wypadku przez kilka dni ludzie mogą nie wiedzieć o naszym zaginięciu, a w końcu w razie wypadków natychmiastowa pomoc jest niezastąpiona.

Góry są wspaniałe, jednakże warto zatroszczyć się o to, by z takiej wyprawy wrócić zdrowym i móc opowiedzieć o niej bliskim.
Zaczerpnięte z: szostaki.pl
Dodał: S.D.
2020/09/21, 07:19