Menu strony

Dobrze się spakuj w góry!

No i są. W końcu nadeszły. Długo wyglądane, wytęsknione i wypatrywane. Pełne ciepła, plaż, góry i fantastycznie spędzonego czasu. Pora relaksu i oddechu, odejścia od rutyny i szarości. Odwiedzamy nasz sprawdzony sklep górski i już pora wyjazdu. Najukochańsza pora w rocznym cyklu – wakacje.

Co warto kupić
Piękno gór
Destynacji letnich wypraw jest mnóstwo. W tym artykule zajmiemy się dokładniej jednym z nich – górom.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (https://www.mojekonferencje.pl/bydgoszcz/bydgoskie-centrum-targowo-wystawiennicze) to często najlepsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym przypadku - kiedy wejdziesz na ten link, odkryjesz podobne użyteczne wiadomości.

W Polsce wakacje w górach są w modzie, ale o paru zasadach ludzie mają małą wiedzę. A właściwie o tym, o czym nie powinno się zapominać, wizytując sklep górski przed wyruszeniem na szlak.

Najważniejszym zakupem są niewątpliwie buty trekkingowe. W wyżyny nie wolno wyruszać w trampkach, balerinkach, butach na obcasach, sandałkach czy innym, przystosowanym głównie do normalnego użytku po nizinnych i łatwym terenie, obuwiu. Rzecz jasne jeżeli chcemy się podjąć większego zadania, niż piesze górskie włóczęgi, buty trekkingowe powinny zostać zamienione na buty wspinaczkowe. To muszę powiedzieć wprost: nekropolie są wypełnione ludźmi lekkomyślnymi, którzy ruszyli w tatry w złych butach.

Najistotniejsze wyposażenie

Podstawową sprawą jest również zakup poręcznego i pakownego plecaka, w którym upchniemy ciuchy na zmianę, zapasy, karimaty i inne elementy bagażu. Jeśli chodzi o marki, niezłym wyborem są plecaki Deuter.

W góry trzeba wziąć sprawną komórkę z wytrzymałym akumulatorem, trochę awaryjnych baterii, latarkę, busolę i szczegółowe mapy szlaków górskich. Dobrze jest też nieść przy sobie walkie-talkie, zestaw nawigacja satelitarna i sprawdzone namiary do TOPR - takie akcesoria oferuje każdy porządny sklep turystyczny. Często nie ma czasu, by czekać na ich przybycie, stąd wzięcie apteczki turystycznej potrafi ocalić życie. Chyba nie muszę wam mówić o racjach żywnościowych (tradycyjne konserwy) oraz o wzięciu ze sobą… zdrowego rozsądku.

Kolejne tematy

Wspaniałe wakacje w Polsce

szklarska-poręba-obrazek
Razem ze zbliżającym się latem przychodzi czas na wybór miejsca, gdzie udamy się na wakacyjny urlop. Niektórzy stawiają na wycieczki zagraniczne, inni wolą udać się na odpoczynek do polskich kurortów. Gdzie warto udać się na urlop?


Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Górska wyprawa
Skoro już poruszamy kwestię bezpieczeństwa w górach, kilka słów na ten temat. Dobrze jest nie zapominać o dwóch rzeczach. Pierwszą z nich jest zadbanie o zakup ubezpieczenia. Nawet przy zachowaniu bezpieczeństwa może się nam przydarzyć wypadek. Opłaty za leczenie mogą być wysokie i dobrze mieć to na uwadze. Po co do kłopotów ze zdrowiem dodawać problemy z pieniędzmi? Lepiej nabyć ubezpieczenie i pozbyć się tego problemu.

Drugą istotną rzeczą jest zawsze powiedzenie komuś o aktualnym celu podróży konkretnego dnia przed wyruszeniem na szlak. Przez to ktoś zauważy, że przykładowo nie ma nas i wezwie pomoc. W przeciwnym wypadku przez kilka dni ludzie mogą nie wiedzieć o naszym zaginięciu, a w końcu w razie wypadków natychmiastowa pomoc jest niezastąpiona.

Góry są wspaniałe, jednakże warto zatroszczyć się o to, by z takiej wyprawy wrócić zdrowym i móc opowiedzieć o niej bliskim.
Zaczerpnięte z: szostaki.pl
Dodał: S.D.
2019/04/28, 07:20