Menu strony

Wakeboard- nowa moda wśród sportów wodnych

Wakeboard jest kombinacją snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wymienionych sportów powinien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie rozczarowany.
jezioro
Tak jak narty wodne, identycznie i wakeboard opiera się na płynięciu po powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W tym przypadku jednak deska jest jedna, całkowicie jak przy snowboardingu. W zależności od umiejętności pływaka (wakeboarder'a) sport ten może być wielce spektakularny. Do holowania wakeboardera zastosować można łódź motorową lub wyciąg. W naszym kraju jest już parę świetnie działających ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można praktykować zarówno na wodach jeziora, jak i na morzu.

Niedoświadczony wakeboarder powinien mimo wszystko zdecydowanie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przyszykowanego specjalnie pod tego rodzaju dyscypliny sportowe.

Jeśli prezentowany w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tu, gdyż z pewnością warto zobaczyć tam (https://smartbodytrainer.pl/oferta/treningi-online/) też inny analogiczny tekst.

Woda na jeziorze jest bardziej dająca się przewidzieć, a fale mniejsze. Dopiero, gdy przyswoimy już pewne umiejętności możemy próbować zmierzyć się z morską falą.
Morze, Jantar
Żeby zapoczątkować swoją konfrontację z wakeboardingiem należy kupić stosowny sprzęt, czyli przede wszystkim interesuje nas deska i buty wakeboard. Nie świadczy to, że jesteśmy przymuszeni na dzień dobry kupić wszystko na własność. Najpierw wystarczy wypożyczyć, a następnie, jeśli już dojdziemy do przekonania, że jest to sport dla nas możemy zastanowić się nad zakupem własnego. Na ogół przytoczone już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Ceny wyposażenia do wakeboardingu są różnorodne. W zależności od tego, czy postanowimy zakupić sprzęt nowy, czy używany wydamy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Kolejne tematy

W jaki sposób dobrze zaplanować wolny czas, aby przeżyć go aktywnie i to w gronie przyjaciół?

kajak
Oczywiście istnieje mnóstwo ekscytujących atrakcji. Polskie turystyczne miasta stale budują swoje ścieżki rowerowe i piesze, ażeby zainteresować i zachęcić urlopowiczów do aktywnego wypoczynku. W przeróżnych miejscowościach pojawiają się tematyczne parki rozrywki jak również budowane są różne ścianki wspinaczkowe.


Jeśli w przeszłości nie zdarzyło nam się mieć na nogach narty wodne albo spróbować swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się nazbyt bezpiecznie na samodzielną naukę, możemy wziąć udział w kursie wakeboardingu. Nauka pozwoli nam w bezpieczny sposób, pod opieką instruktora zaznajomić się z elementarnymi zasadami tego sportu oraz nauczyć podstawowych trików.

sport ( surfszkola.pl/ )
2018/10/31, 08:13