Menu strony

Ciekawe profile kształcenia - Turystyka

Każdy maturzysta, który planuje podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed ważnym wyborem - jaki profil kształcenia wybrać? To szczególnie ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodego człowieka ale również na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku pracy, który w kilku ostatnich latach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.
Który profil, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Z pewnością taki, który da możliwość zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której osoba studiująca zdobywa wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Wspomniany profil jest dostępny zarówno na uczelniach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a studia można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość szkół wyższych oferuje swoim studentom możliwość odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo rozszerzających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Wydział informatyki - informatyki - Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak [TAG=biura
podróży, ośrodki spa i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla każdego. Osoba chcąca podjąć naukę o wspomnianym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna także cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją czasu.

Czy ten materiał uważasz za cenny? Jeśli tak, to wejdź i przeczytaj więcej (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Rodos/hotel/LA-BRANDA-BLUE-BAY-RESORT/4240/40-4803-24FF.html) - będące tutaj kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

W tym przypadku, bardzo ważnymi zdolnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć określone dokumenty w dziekanacie interesującej Cię uczelni, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.


Kolejne tematy

Busy do Holandii

autobus
Wiele osób wyjeżdża dziś do innych krajów Unii. Powodem nadzwyczajnej ekspansji połączeń na zachód jest otwarty rynek pracy oraz nadzwyczaj atrakcyjne zarobki, które oferują stosunkowo bliscy Polsce sąsiedzi, tacy jak Holandia oraz Belgia. Beglowie i Holendrzy to narody nadzwyczaj otwarte, które chętnie odwiedzają młodzi Polacy. Wyprawy właśnie do tych dwóch krajów Mogą nieraz okazać się tu korzystnym rozwiązaniem zarazem dla turystów, jak i dla osób poszukujących wymarzonej pracy, która pomoże im się utrzymać . Aby perfekcyjnie dokonać wyboru przykładowo danego busa do Lede czy do AssenOss lepiej poświęcić trochę odrobinę czasu na wybór cudnego środka lokomocji. Pomocne może być w takiej sytuacji wpisanie zapytania: Busy Holandia Belgia.
2022/03/06, 07:01