Menu strony

Jak duży wpływ na sportowców ma białko serwatkowe?

Białko jest jednym z najbardziej istotnych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, jednak największe znaczenie ma dla osób stosujących przez długi okres czasu, mocny trening wytrzymałościowy. Jest nieodzowne przy nabieraniu masy oraz kształtowaniu mięśni. Białka gwarantują odpowiedni bilans azotowy umożliwiając optymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.


suplementy
Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszelkie zalety które znajdują się w białkach pochodzących z nabiału, zaś nie zawiera laktozy i cholesterolu. Może być również używane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein zawiera też wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. W okresach przeciążenia fizycznego, zapasy glutaminy w organizmie maleją i muszą być uzupełniane poprzez suplementację.

Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i mikroflorę jelitową, efektywnie wspomaga i poprawia nasz system odpornościowy. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są degradowane w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu bezpośrednio wnikają do krwiobiegu, następnie stymulują syntezę białka w mięśniach. Najefektywniej spożywać BCAA extra w kilku niewielkich porcjach podzielonych równomiernie i spożywanych przez cały dzień, najlepiej w trzygodzinnych odstępach czasu.

Szukasz może następnych pomysłów wiążących się z opisywanym w tym materiale zagadnieniem? Jest na to świetna rada: kliknij tutaj i zobacz więcej w tej treści (https://restauracjawsloiku.com/)!suplementy diety
Glutamina jest perfekcyjnym składnikiem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten pomaga przy redukcji wagi, wzmacnia masę mięśniową a także gęstość kości. Pomaga też zmniejszyć ból w mięśniach wywołany obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można ćwiczyć o wiele dłużej.

Duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy równoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i niezbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają potrzebę organizmu na materiał budulcowy. Są bardzo dobrym pożywieniem gdyż występujące w nich białko jest w postaci dobrze przyswajalnych hydrolizatów.
2022/04/29, 07:01