Menu strony

Damskie dolegliwości i bezpieczny zabieg, który robi się sprawnie oraz bez niepożądanych powikłań

Mawia się, iż kobiety są bardziej skomplikowane od mężczyzn, jest to prawda a może fałsz? Wychodzi na to, że jest coś na rzeczy przy tym nawet nie trzeba wchodzić za bardzo w zagadnienia psychologiczne, aby to zrozumieć. Można choćby popatrzeć na budowę kobiecych narządów płciowych i problemy z tego wynikające, żeby zrozumieć, że coś jest na rzeczy. Przykład? Zabieg histeroskopii.


Rozmowa z lekarzem
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny endoskopowy, dzięki niemu w nieinwazyjny sposób możemy usunąć ze środka macicy niepożądane mięśniaki i polipy (dodatkowe informacje na stronie www). Dzięki temu można także zoperować w szybki sposób zrosty wewnątrzmaciczne. W jaki sposób wyglądają przygotowania do zabiegu, a jak wygląda operacja oraz czy występują niepożądane powikłania po zabiegu? O tym w dalszej części artykułu. Przed operacją należy zastosować terapię hormonalną. Trwa to od 2 do 4 tygodni.link do www usg ortopedyczne kraków usg ortopedyczne krakówPostępujesię tak, żeby ograniczyć grubość ścian macicy albo zmniejszyć rozmiary mięśniaka. Przed takim zabiegiem należy zrobić badanie cytologiczne jak również badanie stanu pochwy. Kiedy będą wykonane specjalista może zalecić używanie przez jakiś czas globulek dopochwowych, aby zmniejszyć zanieczyszczenia bakteriologiczne pochwy.


Lekarka
Histeroskopię operacyjną należy wykonać na początku cyklu, lecz po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Histeroskopię wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Osobie operowanej wpina się wenflon, żeby przez jakiś czas aplikować potrzebne środki w czasie operacji. Histeroskop, który jest używany podczas zabiegu posiada większą średnicę niż ten używany w histeroskopii diagnostycznej. Ma on kanał, dzięki niemu lekarz może wprowadzać mikronarzędzia. Do wycinania polipów czy mięśniaków stosuje się resetoskop. Często już 3 godziny od zabiegu jesteśmy w stanie opuścić szpital, choć zdarza się, że zajmuje to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak sporo innych zabiegów, może powodować powikłania. Jednak zdarzają się one bardzo rzadko.

Bardzo interesuje Cię podnoszona w tym tekście kwestia? Jeżeli tak, to ponadto kliknij ten link i zdobądź pomocne informacje (https://www.rehaexpert.pl/).

Największe ryzyko powikłań ma miejsce, gdy wycinane są dużych rozmiarów mięśniaki biegnące w głąb mięśnia macicy. Ryzyko powikłań jest także większe, gdy zmagamy się z wadami wrodzonymi macicy. Zawsze jednak jesteśmy w stanie zmniejszyć tego typu zagrożenia, jeżeli zdecydujemy się na sprawdzoną klinikę, jak ginekolog Bielsko Biała .
2020/12/10, 12:56