Menu strony

Leżaczek dla pociechy - jak wybrać rzeczywiście stosowny produkt?

Rodzice obecnie mają do dyspozycji bogaty wybór różnego rodzaju akcesoriów przeznaczonych dla pociech. Jest to dla nich oczywiście dosyć duże ułatwienie, ponieważ nie muszą już na własną rękę prać pieluch tetrowych, gdyż mogą skorzystać z pieluszek jednorazowych, jakie następnie się wyrzuca. Warto jednakże pamiętać, aby w czasie zakupów zachowywać rozsądek i zakupywać te artykuły, jakie naprawdę będą dla dziecka najbardziej stosowne. W jaki sposób w takim razie wybrać leżaczek? Które zagadnienia trzeba zdecydowanie wziąć pod uwagę?

zabawki
Co najważniejsze, warto sprawdzić, czy posiada on wszystkie potrzebne atesty. Tym sposobem, będzie się miało gwarancję, że jest to artykuł w pełni bezpieczny, co dla rodziców powinno mieć znaczenie priorytetowe. Co więcej, leżaczek musi koniecznie być wyposażony w pasy, jakie uniemożliwiają wypadnięcie dziecka. Na rynku proponowane są leżaczki z pasami pięciopunktowymi oraz trzypunktowymi. W przypadku młodszych maluchów, pasy trzypunktowe powinny okazać się wystarczające. Jednak, kiedy dziecko jest dość ruchliwe i rodzic boi się o jego bezpieczeństwo, rozwiązaniem może być także zdecydowanie się na leżaczki wyposażone w pasy pięciopunktowe (serdecznie zapraszam). Dobrze, jeżeli leżak posiada też zabawki, przymocowane na poziomie wzorku dziecka, jakimi maluch się zajmie. Co więcej, na rynku dostępne są leżaczki – bujaczki. Jest to dla dziecka kolejna atrakcja, jaka dość często może okazać się pomocna w czasie usypiania malucha lub jego uspokajania. Coraz więcej tego rodzaju akcesoriów posiada również dodatkowe opcje, co należy mieć na uwadze podczas zakupu. Może się bowiem okazać, że kiedy dziecko wyrośnie z leżaczka, będzie go można z powodzeniem wykorzystywać jako krzesełko do karmienia dziecka. Na uwadze należy mieć ponadto kolorystykę leżaczka. Oczywiście, zazwyczaj w oczy rzucają się te produkty, które są kolorowe. Trzeba jednakże pamiętać, że pobrudzenie materiału będzie w takim przypadku bardziej kłopotliwe. Niekiedy pokrowiec leżaczka można zdjąć i wyprać w pralce, co jest faktycznie dużym ułatwieniem.
Niemałe znaczenie ma również cena leżaczka. Warto ustalić górne granice cenowe. Uniknie się w ten sposób wydania zbyt dużej sumy. Zawsze najistotniejsza powinna być jednakże przede wszystkim jakość produktu (użyteczna strona na krainazabawy.pl).
2019/02/28, 17:56