Menu strony

Parę interesujących faktów nt. leku Urosept

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta trafia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość pochwy i odbytu drobnoustroje w łatwy sposób mogą udać się do pęcherza moczowego wywołując niepożądane objawy.


Objawy, które powinny nas zaniepokoić :

- częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu,
- towarzyszące temu przykre palenie i ból,
- czasami bóle w podbrzuszu,
-odczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu niewielkich ilości moczu.
Po dostrzeżeniu wymienionych przypadłości musimy niezwłocznie wybrać się do lekarza. Nie bagatelizujmy owych symptomów, albowiem nieleczona choroba może przeistoczyć się w stan przewlekły czy nawet trwałe uszkodzenie nerek!

W badaniu ogólnym moczu orzeka się w takim przypadku zwiększoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz minimalne ilości białka, zaś w posiewie moczu występowanie bakterii.

Kuracja , przeciwdziałanie oraz restauracje skórzewo domowe sposoby na tę dolegliwość:

Głównym elementem zapobiegania i leczenia infekcji dróg moczowych jest przyjmowanie medykamentów. Możemy zastosować np. lek o nazwie Urosept (więcej na stronie Herbapol). Jest to ziołowy preparat zażywany dodatkowo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Związki czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek stosuje się przede wszystkim do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich nieprawidłowościach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Wyjątkowo dużo pijmy! Początkowo nawet szklankę płynu co pół godziny, żeby przyśpieszyć wypłukanie bakterii z dróg moczowych. Rozwodniony mocz nie będzie powodował pieczenia podczas oddawania moczu. Najbardziej wskazana jest mineralna woda (jonizator do wody) niegazowana. Unikajmy tylko kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz. Dobrze robi rozcieńczony napój z aronii bądź czarnej porzeczki, który z racji dużej treści witaminy C wstrzymuje mnożenie się szkodliwych drobnoustrojów.

Najłatwiej zabezpieczać się przed infekcją układu moczowego:
- dbając o higienę okolicy ujścia cewki moczowej,
- odpowiednio ubierając się w okresie chłodów, unikając przemoczenia oraz przeziębienia,
- regularnie oddając mocz, unikając wielogodzinnego
przetrzymywania moczu w pęcherzu,
- pijąc odpowiednio duże porcje płynów,
- przy ponownym zakażeniu układu moczowego powinno się unikać kąpieli na pływalniach jak również w wannie z dodatkiem środków pieniących.

Źródło: .
2021/07/01, 08:28