Jak uzupełnić deficyty w uzębieniu?

Kompletne uzębienie jest niezwykle ważne dla człeka w każdym wieku z co najmniej kilku przyczyn.

Przede wszystkim poprawne rozdrabnianie pokarmu ma wpływ na działanie całego układu trawiennego, natomiast deficyty w uzębieniu prowadzą w tym przypadku do nieodwracalnych konsekwencji.

Eliminacja jednego czy też paru ząbków nadzwyczaj niekorzystnie wpływa na zgryz, jako że drugie pomału się wówczas przemieszczają. Zdrowy uśmiech jest naszym atrybutem, natomiast ubytki w uzębieniu mogą stać się źródłem kompleksów, nie wyłącznie u młodych osób. Równocześnie ludzkie zęby mają swoją żywotność, jaka zależy nie tylko od prawidłowej higieny jamy ustnej, ale też od genetycznych czynników. Ząbki nierzadko tracimy także na skutek różnego rodzaju wypadków.

rehabilitant

Nie każdy ubytek w uzębieniu musi oznaczać niezbędność wykorzystania zaawansowanej protetyki jaką są implanty w celu odzyskania ładnego uśmiechu, albowiem w pewnych przypadkach wystarczy wykorzystać licówki. Co to znaczy? Licówki (polecana oferta - licówki kraków) są to cienkie nakładki cementowane na zewnętrznej nawierzchni ząbków, jakich zadaniem jest ukrycie wszelakich ułomności, takich jak pęknięcie oraz oszczerbienie. W wielu przypadkach doskonały, śnieżnobiały uśmieszek demonstrowany przez telewizyjnych celebrytów są to dokładnie licówki. Jak zakłada się tego rodzaju nakładki? Licówki posiadają ustaloną grubość i w większości wypadków pierwszym krokiem pracy dentysty przed ich utwierdzeniem będzie spiłowanie dokładnie takiej warstewki szkliwa.

Proces ten zwykle przebiega całkowicie bezboleśnie, jednakże jest opcja zaaplikowania znieczulenia miejscowego dla wyjątkowo delikatnych pacjentów.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem zapraszamy Cię - zajrzyj na kolejną stronę i dokonaj oceny naszych opisów. W przypadku jakiś niepewności - zwróć się do nas!

Licówki przytwierdzane są do zębów za pomocą cementu.
2020/09/18, 08:08