Menu strony

Każdy z nas chce być jak najdłużej sprawny - aby cieszyć się życiem, a na starość - wnukami

Jak pisał wielki polski wieszcz - "Szlachetne zdrowie..." i nie mylił się. Często nie cenimy swego zdrowia póki je mamy. Często nie dbamy o siebie i niekiedy spotykają nas bolesne konsekwencje swego niedbalstwa.


alergolog


Kolejne tematy

Naklejki u lekarza pomagają zmniejszyć strach

naklejki
Dzieci przeważnie obawiają się tego co jest niewiadome, przez to też nie uwielbiają chodzić do lekarza, zwłaszcza jeśli okazują się małe. Dobrym pomysłem, aby przyzwyczaić je z tym miejscem, jest nagrodzenie ich za odwagę, a zatem podarowanie niewielkiej rzeczy, która spowoduje, że poczują się docenione i zauważone.


zdrowe żywienie


pielęgniarka


Zdrowie jest tym, co najważniejsze w naszym życiu. Z tego powodu musimy o nie troszczyć się na każdym kroku. Jednak niekiedy przytrafiają się przeróżne losowe sytuacje, gdy to nasze ukochane zdrowie (polecamy rodzaje cukrzycy) tracimy. Niekiedy jest to konsekwencją jakiegoś wypadku, a kiedy indziej obwiniać można po prostu starość. Wtedy dzieci seniora rodu są zmuszeni stanąć przed trudną decyzją - co zrobić, by ulżyć schorowanemu rodzicowi w powszednich czynnościach. Jeżeli wszyscy członkowie familii pracują, to ciężko wymagać od nich, żeby się zwalniali z etatu. Jakimś planem bywa także dom seniora, ale większość starszych osób nie ma ochoty tam się przeprowadzić. Zatem najlepszym rozwiązaniem okaże się zatrudnienie opieki. Jeśli nasz rodzic jest poważnie chory i należy mu na przykład podawać zastrzyki, to najlepszym rozwiązaniem może być pielęgniarka na stałe lub choćby na kilka godzin dziennie. Ona także wie jak masować mięśnie, aby nie pojawiły się odleżyny. Będzie też monitorowała, aby nasz rodzic brał zalecone przez lekarza lekarstwa.


Jako osoba z doświadczeniem i po fachowych szkołach, będzie wiedziała kiedy należy dzwonić po pogotowie. To znaczna przewaga nad innymi paniami, które nie posiadają medycznego przeszkolenia i nie zawsze wiedzą, jak trzeba zareagować.
2022/03/09, 07:42