Menu strony

Skompletowanie apteczki pierwszej pomocy

Wyprawa w góry jest bardzo dobrym pomysłem na koniec tygodnia. Warto jednakże mieć na uwadze, ażeby przed każdą, nawet najkrótszą trasą, stosownie się zabezpieczyć.


Stosownie wyposażona apteczka powinna być pierwszą rzeczą, o której pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o podbijaniu górskich tras.
zestaw do płukania oka


Uzupełnienie apteczki musimy zacząć od określenia naszych umiejętności w udzieleniu pierwszej pomocy. Gdy je zrewidujemy, należy pomyśleć w czym przenosić będziemy jej zawartość. Zasobnik na apteczkę trzeba wybrać przed zakupem medykamentów, bo musimy je w taki sposób dobrać ażeby się wszystko co konieczne pomieściło. Samym pokrowcem może zostać przykładowo niewielka kosmetyczka, jest stosunkowo wodoodporna a także wytrzymała. Dla bardziej wymagających polecamy pokrowce oraz komplety gotowych apteczek, wyprodukowane przez przedsiębiorstwa powiązane z turystyczną branżą.


W skład najważniejszej kategorii muszą wejść opatrunki, gazy jałowe, chusta trójkątna, bandaż elastyczny. To główny środek opatrunkowy w czasie zaopatrywania tak dużych ran, jak też skręceń oraz zwichnięć. Przy wyborze bandaża trzeba zwracać uwagę na to w co on jest zapakowany; najlepsze są opakowania foliowe. Następnym aspektem jest rozmiar, normalnie bandaże posiadają długość czterech metrów. Jeżeli idzie o szerokość rekomenduje się posiadanie paru wymiarów; idealnym rozwiązaniem jest zakup kilku bandaży o szerokości: 4, 6 oraz 10 centymetrów. Zestaw do płukania oka to nadzwyczaj przydatne urządzenie do usunięcia okruszyn z oczu.
Z pewnością warto go mieć w swej turystycznej apteczce. Zalecamy też zabieranie paru plastrów na odciski, najlepiej w różnych rozmiarach, i kilku plastrów z opatrunkiem też różnej wielkości.
2020/02/01, 08:01