Menu strony

Dyskomfort w kolanach? Idź do ortopedy

Bóle w stawach mogą przydarzyć się każdemu, nie tylko osobom zawodowo ćwiczącym. Tryb życia dziś żyjących ludzi powoduje, że mają większą skłonność do kontuzji i częściej cierpią na schorzenia zwyrodnieniowe, a w takich przypadkach pomóc może jedynie lekarz ortopeda z Artemedu Wrocław.

lekarz
Taki specjalista nie tylko rozpozna przypadłość albo uraz, lecz również zaleci stosowne leczenie. Zajmuje się całym układem kostnym oraz więzadłowo-stawowym, jakie mają wpływ na właściwą kondycję. Dzięki swojej wiedzy i kompetencjom uzyskanym podczas studiów i stażu jest w stanie rozpoznać wady w narządach ruchu, które mogły powstać nagle bądź mają podłoże genetyczne. Ortopeda może dać skierowanie na rehabilitację bądź do traumatologa, jeśli po wypadku potrzebne jest leczenie operacyjne, a poza kośćmi są uszkodzone także mięśnie lub ścięgna.


Jeśli przez kontuzję jest konieczność unieruchomienia kończyny, specjalista może zastosować różne sposoby zabezpieczenia uszkodzonej kończyny, m.in. poprzez założenie gipsu lub łuski. Gips jest dziś coraz częściej zastępowany innymi, dużo wygodniejszymi materiałami, wykonanymi ze sztucznych tworzyw. Niejedna osoba myśli, kiedy pójść do specjalisty. Jeżeli obrażenie jest
lekarz
raptowne, ponieważ np. przewróciliśmy się na lodzie bądź złamaliśmy nogę, powinniśmy błyskawicznie jechać do ortopedy. Najlepiej jest od razu jechać na pogotowie ratunkowe bądź wezwać specjalistę, gdy jesteśmy sami i nikt nie może nam pomóc. Jeśli zaś od kilku dni czujemy, iż boli nas kolano, biodro bądź plecy, też nie warto zwlekać.


Kolejne tematy

Postaw się do pionu.

mężczyzna
Zaburzenia erekcji zdarzają się, co piątemu mężczyźnie po 50tym roku życia. I niestety zdarza się to coraz częściej. Gorzej, kiedy przytrafia się to mężczyznom zdawałoby się w sile wieku, a seks zamiast sprawiać przyjemność staje się przyczyną dodatkowych niedogodności. Bez względu na ilość lat, przypadłość ta powoduje, że mężczyzna traci pewność siebie, staje się nerwowy.

Dużo lepiej jest szybciej wybrać się do przychodni, aniżeli zbyt długo zwlekać i doprowadzić do nasilania się przypadłości. Czasem wystarczy kilka zabiegów rehabilitacyjnych, innym razem z kolei niezbędna jest operacja.

Zaciekawiły Cię nasze wpisy? To rewelacyjnie. Przejdź na następną stronę i doczytaj więcej dodatkowe wiadomości. Podziel się z twórcami swoimi ocenami.

W przypadku naciągniętego mięśnia można sobie poradzić samodzielnie, np. wcierając jakąś maść, lecz gdy ból nie mija, również dobrze umówić się na wizytę. Lekarz ortopeda to jeden z bardzo ważnych specjalistów, do którego powinniśmy się udać, jeśli cierpimy na schorzenie związane z układem kostnym, mięśniowym albo stawowym. Wybierzmy renomowanego specjalistę, a leczenie szybciej przyniesie efekty.
2022/03/06, 07:45