Menu strony

Kolorowanki dla najmłodszych

Lato w Polsce jest deszczowe, zima długa, musimy zatem mieć pomysły na zabawy dla dzieciaków na te momenty. Dobrze też, by te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, żeby zabawy były ciekawe i wspomagające rozwój. Wcale nie wymaga to ogromnego wysiłku, bo te warunki spełniają choćby kolorowanki.


dzieci
Można je kupić w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Zdarza się poza obrazkami do kolorowania zawierają także różne opowiadania, które możemy czytać dziecku, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są kosztowne, więc możemy wybrać ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.

Pragniesz poznać inne podobne przydatne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-bytom/), a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Nawet gdy w ciągu dnia potrzeba nam chwili ciszy, to doskonały sposób, by zająć dziecko czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, by znaleźć też odpowiednie kredki - takie nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.


Malowanki dla dzieci to zabawa rekomendowana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Ćwiczy koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek o wiele prostsza jest nauka pisania liter. To bardzo ważne, Aby zagwarantować maluchom takie rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że coraz więcej jest u maluchów problemów z pisaniem, rysowaniem i innymi zadaniami manualnymi. Dzieci umieją używać komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Trzeba tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy malowanie razem z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego zdolności.
Dodał: G.S.
2021/11/04, 07:01