Menu strony

Leczyć się w mieszkaniu czy pod czujnym okiem specjalisty?

Nie od wczoraj wiadomo, iż część osób niekoniecznie ufa lekarzom. Wiele osób decyduje się na samodzielne leczenie w zaciszu swojego mieszkania za pomocą jedynie naturalnych preparatów. Czy faktycznie tego typu leczenie ma sens i możliwe jest wyleczenie się w podobny sposób z poważnych chorób? Sprawdźmy, czego konkretnie używa się przy leczeniu poszczególnych chorób.


Zbyt wysoki cholesterol?


Karczoch zwyczajny
Jeśli przykładowo masz zbyt wysoki cholesterol, wówczas powinieneś jeść sporo karczochów. Okazuje się bowiem, iż karczoch zwyczajny ma mnóstwo mikroelementów, które pozwalają na zmniejszenie zawartości złego cholesterolu. Nie be powodu dieta śródziemnomorska, bogata właśnie między innymi w karczochy czy inne świeże owoce oraz oliwki, jest powszechnie uznawana za najzdrowszą na ziemi. Jeśli nie smakuje Ci karczoch zwyczajny, wtedy możesz zastąpić go akurat oliwkami - są one rewelacyjnym sposobem walki z cholesterolem - sprawdź więcej o Karczochu zwyczajnym.


Karczoch zwyczajny
Doskwiera Ci niestrawność?


Mięta
Jeśli często przydarzają Ci się przykładowo wzdęcia lub inne bóle żołądka, wówczas z pewnością powinieneś sięgać po napary ziołowe. Jeśli w Twojej domowej apteczce nie zabraknie na przykład dziurawca czy kopru włoskiego, wtedy leki na niestrawność bez wątpliwości nie będą Ci zupełnie potrzebne.

Jeżeli zaciekawił Cię taki artykuł, zobacz inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam folia ołowiana samoprzylepna, odnajdziesz tutaj analogiczne informacje.

Prawdą jest, iż leki na niestrawność, chociaż oczywiście pomagają na te dolegliwości, zazwyczaj podrażniają mocno żołądek, w związku z czym możesz nabawić się innych kłopotów.


Poważne dolegliwości? - zerknij.


Nawet jeżeli jesteś zwolennikiem domowych metod leczenia wszystkich dolegliwości, na pewno powinieneś wiedzieć, że niektórych dolegliwości nie powinieneś lekceważyć. Jedną z tego rodzaju chorób są przede wszystkim hemoroidy. Oczywiście możesz zastosować na nie uzupełniająco ciepłe okłady lub podobne leki, jednakże hemoroidy praktycznie zawsze należy skonsultować z lekarzem, aby nie rozwinęły się w żadne poważniejsze dolegliwości czy choroby.
2021/12/09, 07:46