Menu strony

Przygotowujesz wyprawkę dla niemowlaka? Dowiedz się, jakie ubranka należy kupić

Oczekiwanie, gdy maluszek się urodzi, to okres ogromnych przygotowań. Szkrabowi niezbędny jest własny pokój, a już z pewnością łóżeczko, w którym będzie spędzało większą część czasu w pierwszym etapie życia. Poza kołyską, butelkami, oliwkami, wózkami oraz kocykami zakupić trzeba też ubrania, z których część weźmiemy już do szpitala. Co musi znajdować się w takiej wyprawce, by w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za jeszcze jednymi śpiochami bądź czapeczką?

kocyki dla dzieci
Na pierwszym miejscu są rzecz jasna wspomniane śpiochy czy body i pajacyki, w zależności od pory roku, w której maluszek przychodzi na świat. Kilka zestawów ubranek trzeba zapakować do torby, by być przygotowanym do szpitala i nie pakować się w środku nocy, gdyż gwałtownie dopadły nas skurcze. Na początek przyda się około 10 takich zestawów, aby nie być zmuszonym do ich codziennego prania.

Poza śpiochami niezbędne są pieluszki, zarówno pampersy, jak też zwykłe, tetrowe pieluchy. Szybko się brudzą, ale mogą być użyteczne również do kładzenia ich na ramieniu, gdy będziemy usypiać maluszka albo do przykrycia go w duże upały, kiedy kocyki dla niemowląt są zbyt ciepłe. Następnym elementem garderoby są czapeczki oraz rękawiczki, gdyż niemowlaki mają skłonności do drapania się pazurkami w policzki. Rękawiczki efektywnie przed tym zabezpieczają - więcej znajdziesz tutaj.

Dobrze jest zakupić dwie pary, by mieć dodatkowe „łapki” na zmianę. Czapeczki zaś będą przydatne również latem, ponieważ musimy je nakładać po kąpieli. Niemowlak jest niezmiernie wyczulony na zmiany temp., a w szpitalu nie zawsze mamy przyjazne warunki, również na oddziale dla noworodków.

Dziewczynka
Pamiętajmy również o skarpetkach i rożku, jaki oczywiście też pakujemy do torby szpitalnej. Gdzie kupować ubranka dla maluchów? Można wybierać markowe ubranka dla dzieci, ale miejmy na uwadze, iż w pierwszych miesiącach życia niemowlę (zasypki dla niemowląt) momentalnie wyrasta ze śpioszków i kaftaników.

Właściwie co kilka dni będziemy mogli wyrzucić jakieś body lub bluzeczkę, ponieważ okażą się za małe. W markowe ciuchy można inwestować potem, lecz zawsze decydujemy się na jedynie najwyższej jakości materiały, jakie nie będą drażnić wrażliwej skóry małych pociech. Starannie sprawdzajmy też zawartość skład oraz z miejsca odrzucajmy sztuczne tkaniny, jakie na pewno nie będą dla nich przyjazne.
2022/04/21, 07:36