Menu strony

Hipoterapia, czyli pozwalająca na osiągnięcie doskonałym efektów forma leczenia osób niezależnie od wielu

Rodzice , których dzieci są niepełnosprawne szukają przeróżnych możliwości terapii. Jedną z metod, które mają ogromne grono zwolenników jest hipoterapia. Na czym polega ten rodzaj terapii? Czy rzeczywiście jest jedną z bardziej skutecznych metod rehabilitacji dzieci? Czy jest to tylko metoda dla dzieci?


Hipoterapia to forma terapii, w której rolę terapeuty czy raczej jego pomocnika pełni koń. Dobroczynne oddziaływanie konia na osoby , które cierpią na różne choroby dostrzegli już mieszkańcy starożytnej Grecji i Rzymu. Metoda ta do współczesnej medycyny trafiła jednak dopiero w XX wieku.
Koń na pastwisku
Hipoterapia jest dzisiaj niezwykle popularną, zapewniającą niezwykle dobre efekty metodą rehabilitacji niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo dorosłych, młodzieży i dzieci.

Na niniejszej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, jednak szybko sprawdź także inne szczegółowe informacje test oddechowy helicobacter warszawa. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Hipoterapii nie może prowadzić osoba, która nie ma do tego uprawnień. Nie może też być wykonywana bez wyraźnego zalecenia lekarza. Dzięki tej metodzie wielu pacjentów odzyskuje nie tylko sprawność ruchową, ale także psychiczną. Do terapii metodą hipoterapii używane są tylko nadzwyczaj łagodne konie. Nie mogą to być konie bardzo młode, raczej wybiera się osobniki starsze. W Polsce najczęściej wykorzystywanymi końmi do hipoterapii są konie rasy huculskiej.


hipoterapia
Uczestnicząc w zajęciach z hipoterapii, można naprawić postawę ciała.

Chcesz zgłębić więcej na ten temat? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem test wodorowy warszawa odnajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

U osób poddanych tej formie terapii następuje poprawa napięcia mięśni, dochodzi do poprawy także koordynacji ruchowej . Po hipoterapii jej uczestnicy z mniejszymi trudnościami nawiązują kontakty społeczne sprawdź kompletną propozycję pod adresem stajniaiskra.pl. Jest to forma terapii szczególnie polecana do pracy z dziećmi cierpiącymi na autyzm oraz z zespołem Downa. W przypadku dzieci ciepiących na autyzm efekty hipoterapii są naprawdę dobre, choć trzeba na nie czekać nieraz bardzo długo. Hipoterapię można polecić także rodzicom dzieci z porażeniem mózgowym. W wielu przypadkach zbawienne oddziaływanie jest widoczne po kilku tygodniach terapii. Na terapię dzieci uczęszczają w przeważającej większości przypadków raz w tygodniu. Rzecz jasna nie ma przeszkód, aby brały udział w zajęciach częściej. Jedynym ograniczeniem może być tutaj tylko sytuacja finansowa rodziców – trwające trzydzieści minut zajęcia to koszt około dwudziestu złotych. Dużej części rodziców na to po prostu nie stać.
2020/10/03, 08:48