Menu strony

W jaki sposób troszczyć się o zęby? – poradnik

Każdego wieczora sięgamy po szczoteczkę i pastę do mycia ząbków, wykonujemy parę automatycznych ruchów i zdaje się nam, że w tenże sposób nie można sobie zaszkodzić. Niestety, podobne rozumowanie jest nadzwyczaj katastrofalne - nawet na pozór prosty i oczywisty zabieg, jak higiena jamy ustnej, nastręcza dużej wiedzy.

Zobacz, jak odpowiednio troszczyć się o zęby i czego warto wystrzegać się. Do właściwej higieny jamy ustnej nieodzowna będzie odpowiednio dobrana szczotka. Nie możemy pokusić się o pierwszą lepszą szczotkę, którą spostrzeżemy na sklepowej półeczce, z kolei jeśli już ją kupimy, dobrze jest pamiętać o systematycznej wymianie. Szczoteczkę zmieniamy co 3 miesiące, a jeśli jej włoski rozchodzą się prędzej, oznacza to, że używamy zbyt dużej siły. Podczas wyboru szczotki musimy pamiętać, że powinna nieźle trzymać się dłoni. Wskazane jest również, ażeby włókna były rozmaitej długości - dłuższy pęczek włosków powinien znajdować się na krańcach, w środku zaś winny znajdować się włosy troszeczkę krótsze.

białe zęby
Jeżeli nie mamy kłopotów stomatologicznych, dobieramy szczotkę średnią. Miękkie szczotki przeznaczone są dla ludzi po zabiegach chirurgicznych. Twarde szczotki nie są rekomendowane, albowiem mogą pokaleczyć dziąsła i zniszczyć szkliwo. Elektryczne szczoteczki natomiast określone są dla ludzi, którym prędko osadza się kamień. Musimy mieć na względzie, że przed kupnem szczoteczki elektrycznej najlepiej skonsultować się ze stomatologiem, bowiem w tym wypadku wymagana jest kompletnie inna technika szczotkowania zębów - skorzystaj z naszych usług.


Kolejne tematy

Wprowadzając stomatolog Łódź Retkinia znajdziemy dobry adres

dentysta
Czy zaznaczymy komu przekazać nasze zęby?
Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że o zęby powinniśmy wciąż dbać. To one okazują się być naszą wizytówką, to one sprawiają, że nasz uśmiech będzie niesamowity, a też to dzięki nim będziemy mieli możliwość spokojnie jeść wszystkie podawane nam potrawy.

Następną ważną rzeczą będzie dobór pasty . Na półeczkach sklepowych aż się roi od odcieni jak też popularnych marek, jednakże jaka właściwa będzie dla nas i jak wybrać, by sobie nie zaszkodzić? Przy wyborze pasty kierujemy uwagę na to, do czego konkretna pasta jest polecana. Powinniśmy przemyśleć, czy pragniemy rozjaśnić zęby (sprawdź nasze zabiegi), pozbyć się przykrej woni z jamy ustnej, czy stanu zapalnego dziąseł. Nie należy korzystać również z wyłącznie jednej pasty, lecz warto co pewien czas zmieniać ją. Nadzwyczajną uwagę trzeba także zwracać na pasty wybielające. Korzystamy z nich z rozwagą a także w momencie, kiedy jest to faktycznie celowe.

W razie pojawienia się kłopotów można wystukać w przeglądarkę wyrażenie: dentysta mulawa - dentysta warszawa żoliborz Łódź bądź stomatolog Łódź Retkinia.
2020/10/13, 08:36