Zabieg elektrokoagulacji w kuracji nadżerki szyjki macicy – czy jest to skuteczna metoda?

Nadżerka to dolegliwość, która wyjątkowo często dopada kobiety między 25. i 35. rokiem życia. Nie jest ona nieuleczalna sama w sobie, ale jej nieleczenie może doprowadzić do znaczących problemów zdrowotnych. Jakie sposoby kuracji są najbezpieczniejsze podczas leczenia nadżerki?

W obecnych czasach
gabinet ginekologiczny
największą popularnością cieszy się zabieg koagulacji chemicznej, jednak jest on skuteczny tylko w sytuacji niezbyt rozbudowanych zmian chorobowych. W wypadku większej nadżerki lub gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów poleca się wykonanie kuracji elektrokoagulacji, która polega na wypalaniu zmienionego chorobowo miejsca za pomocą iskry elektrycznej. Zabieg ten odznacza się wysoką skutecznością i małym stopniem ryzyka powrotu choroby. Zabiegi tego rodzaju mają w swojej ofercie niemalże wszystkie gabinety ginekologiczne, ponieważ nie potrzeba do ich wykonania skomplikowanych sprzętów medycznych – wystarczy wyłącznie wydajny koagulator, wygodny fotel ginekologiczny (sprawdź: fotel ginekologiczny) i funkcjonalna lampa z lupą, która umożliwi bardziej precyzyjną pracę. Niezwykle istotny jest ostatni punkt z tej listy.
kobieta w ciąży
Stosowana do zabiegu lampa z lupą będzie bowiem wpływać na jakość i precyzję jego wykonania. Wygodny fotel ginekologiczny z kolei sprawi, że pacjentka w pełni się zrelaksuje, co uprości zrobienie zabiegu.

Jeśli prezentowany tekst wciągnął Cię całkowicie, to zobacz też odmienny odpowiedni serwis (https://nowafarmacja.com.pl/franczyza/), który zapewne ma podobnie pasjonujące dane.

Koagulator (więcej: Koagulator) to urządzenie, które umożliwia lekarzowi dotarcie do każdego chorego miejsca, a przy tym nie wywołuje bólu u pacjentki. Po wykonanym zabiegu komórki będą regenerować się przez 3-5 tygodniu, nie powodując innych znaczących objawów. Niezbędne jest korzystanie z wcześniej wspomnianego urządzenia czyli lampy solne producent z lupą, bez niej nie możliwe jest zdiagnozowanie choroby, warto sprawdzić: TMC POLSKA - Professional Medical Store.

Masaże oraz solidna terapia manualna mogą spowodować, że bóle pleców znikną na zawsze

Polanica Zdrój
Na bóle pleców cierpi obecnie dużo osób. Siedzący tryb pracy sprawia, że lwia część z nas cierpi na jakieś nieprzyjemne schorzenia związane z plecami.

Nadżerkę można także leczyć kriokoagulacją (zamrażanie chorych komórek ciekłym azotem) lub fotokoagulacją (usuwanie nadżerki z wykorzystaniem fal świetlnych), jednakże te metody nie zapewniają tak dużej skuteczności, jak w przypadku elektrokoagulacji. Jak można zauważyć leczenie nadżerki szyjki macicy wcale nie jest długotrwałe i nieprzyjemne, dlatego dobrze jest poddać się tego rodzaju zabiegowi. Należy pamiętać, że zignorowana choroba może mieć niezwykle poważne skutki, a nawet prowadzić do komórek nowotworowych. Koszt elektrokoagulacji nie wynosi zbyt dużo, a może mieć duży wpływ na nasze zdrowie, a nawet uratować nam życie.
2021/01/28, 17:52