Menu strony

Jeżeli w naszym małżeństwie źle się sprawy mają, to należy udać się na terapię dla par

Dziś wszyscy żyją prędko i w sposób dosyć konsumpcyjny, wobec tego też nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.


Nadeszły takie czasy, że łatwiej jest zakończyć związek i szukać czegoś nowego, aniżeli starać się rozwiązywać konflikty.


Chłopak przy komputerze


Kolejne tematy

Indywidualne przygotowywanie skrętów? Nie znajdziesz niczego bardziej przystępnego i mniej kosztownego!

sportowcy
Palenie papierosów jest tak powszechnym nawykiem, iż często nie zwracamy nawet uwagi na osoby palące wokół nas. W zeszłych latach sprawa ta trochę się zmienia, bo obszerne kręgi zataczają kampanie przeciw paleniu.


Ludzie są większymi egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika ludzka niechęć do rozmów. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że mąż i żona nieczęsto spędzają ze sobą czas. I tak z reguły zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Możemy dać sobie spokój i każdy odejdzie w inną stronę lub możemy walczyć o starą miłość. Należy podjąć wyzwanie i zapisać się na terapię. Tam pod czujnym okiem specjalisty będziemy w stanie powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednakże będzie trzeba wysłuchać także racji drugiej strony. Psycholog (psychoterapia Warszawa) zadba o to, żeby w czasie sesji nie było krzyków czy agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafiać w same sedno. Terapia może ciągnąć się długie miesiące i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Trzeba dać sobie czas. Zgoda może rodzić się w bólach, ale powinniśmy podjąć ten wysiłek, w szczególności jeśli mamy potomstwo i nie pragniemy rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.


Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, by odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.
2022/01/24, 07:42