Menu strony

Chcesz się odmienić, nadal rozwijać, spożytkować własny potencjał – sprawdź, kto może Tobie pomóc

Obecny świat to w dużej mierze bieg. Gonitwa do spełnienia zawodowego, gonitwa do finansów, gonitwa do polepszania swojego statusu. W tym ciężkim biegu często zapominamy o sobie. Wtenczas zaczynają się trudności. Kto wtedy jest w stanie wspomóc?


psycholog
Jeżeli rodzą się problemy, nie potrafimy nic poradzić z własnymi emocjami, należy wołać o pomoc. Fantastycznym rozwiązaniem w tym wypadku bywa psycholog. Wysłucha, doradzi, pomaga znaleźć wyjście z sytuacji, która do teraz była nie do przejścia. Należy pamiętać, iż psycholog to lekarz duszy, który poprowadzi nas za rękę, jednakże nie wypisze leków farmakologicznych (to może uczynić wyłącznie lekarz psychiatrii). To człowiek, do którego możemy iść z niejednym problemem.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (https://scenariuszzycia.pl/blog/symbolika-liczb-wprowadzenie/) a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Psycholog jest w stanie pomóc maluchom, które borykają się z trudnościami natury psychologicznej (nieśmiałość, lęk przed pójściem do szkoły, niechęć do uczenia się, strach po rozwodzie rodziców i tak dalej), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających problemy z samoakceptacją, dorosłym ludziom, którzy egzystując w nieustannym stresie z czasem zapętlają się i nie odnajdują właściwych szlaków. Czymś odmiennym jest coaching (chociaż bierze się tu cząstki psychologii, to jednak trener nie jest zwykłym psychologiem).

psycholog
Coaching to instruktaż, kurs, który pomaga wydobyć potencjał drzemiący w ludziach. Dzięki owemu potencjałowi człowiek ma szansę podjąć bardziej trafne decyzje, osiągnąć wyznaczony cel, pobić własne zapory jak i ograniczenia, poznać swoje wnętrze, czuć się mocniej dowartościowanym i znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, odpowiednio zarządzać czasem. Szkoleniowiec coachingu stara się pomów zarówno pojedynczym jednostkom, jak i całym przedsiębiorstwom. Takie sesje są bardzo modne w przedsiębiorstwach z zakresu biznesu a także finansów. Ma udowodnić pracownikom, że można zmienić wiele rzeczy, aby czuć się znacznie lepszym i tym samym z większą chęcią rozwijać swoją pracę. Uczy, iż własny rozwój, to również rozwój zakładu pracy. W RP wiele korporacji korzysta z porad i sugestii coachów, ponieważ wierzy, iż dzięki nim, spełnienie i szczęście pracowników przeobrazi się w realny zysk.
2022/01/08, 07:37