Menu strony

Nałogi - z całą pewnością jeden z najgroźniejszych problemów współczesnych społeczeństw

Nie czynią rozróżnień. Mogą dotyczyć każdego: przedsiębiorcy, sprzątaczki, "gwiazdy" dużego ekranu, śpiewaka, nastolatka. Wiek, płeć, wykształcenie, zajmowana pozycja społeczna nie mają w owym przypadku żadnego znaczenia.


Statystyki mówią same za siebie.


zdrowia


personel medyczny


Kolejne tematy

Czemu korzystnie wybrać okulary Ray Ban? Jakiego rodzaju mają zalety? Co warto wiedzieć na ten temat?

ray ban clubmaster
Nikt nie ma wątpliwości, iż zdrowie to jedna z najbardziej istotnych wartości w życiu każdego z nas. Niestety często o tym zapominamy, wybierając rzeczy, jakie nam nie służą, a bardziej są szkodliwe.


Specjaliści ostrzegają: coraz więcej zwłaszcza młodych ludzi walczy z rozlicznymi nałogami. Dla wielu z nich jedynym „ratunkiem” jest bez wątpienia terapia (zobacz szczegóły w podanym źródle) odwykowa. Jej zasadniczy cel to wskazanie pacjentowi innych sposobów radzenia sobie z problemami codzienności niż sięganie po używki. Niejednokrotnie albowiem właśnie narkotyki, alkohol lub gry komputerowe stają się wspaniałą „drogą ucieczki” od zwyczajnej rzeczywistości, stresu, sytuacji, jakim nie jesteśmy w stanie sprostać, lekiem łagodzącym lęk, nieśmiałość, brak pewności siebie, itp. Łatwo ulec pokusie i stracić kontrolę. Nałóg to podstępny wróg który ukradkiem staje się częścią naszego życia i nim zdołamy się spostrzec, niweczy wszystko, co stworzyliśmy.


Dobrze byłoby wspomnieć, iż terapia można tutaj znaleźć uzależnień stanowi nadzwyczaj długotrwały proces wymagający konsekwencji i olbrzymiej dozy wysiłku zarówno ze strony osoby dotkniętej problemem jak i ludzi, którymi się otacza: rodziny, znajomych. Abstynencja wbrew pozorom wcale nie kończy walki z nałogiem. Uzależnienie towarzyszy nam bowiem do końca życia. Już zawsze należy mieć się na baczności. Każdego dnia.
2018/08/29, 14:39