Menu strony

Z jakich powodów klockom lego udało się zdobyć przez ostatnie lata tak dużą popularność pośród najmłodszych.

Parę razy w roku dzieci szczególnie się cieszą, a chodzi o dni, kiedy otrzymują wymarzone upominki. Są to gwiazdka, mikołaj i urodziny, choć pechowcom, którzy urodzili się na przykład w Boże Narodzenie jeden tego typu dzień wypadnie. Przy każdej z tych okazji dorośli się starają, żeby kupić dziecku upominek, z którego bardzo się ucieszy, oczywiście na miarę swoich możliwości finansowych.

klocki Lego Duplo
Lecz często dokładają się także do tego inni członkowie rodziny, i po niejednym urodzinowym dniu będzie potem zabawy na kolejne kilka tygodni. W grupach przedszkolnych bardzo popularny w ostatnim czasie stał się zwyczaj organizacji dziecięcych urodzin. Czasami są to wynajmowane bawialnie, w jakich maluchy mogą się przez dwie godziny bawić się bez końca, a dorośli spokojnie wypiją kawę i porozmawiają o aktualnych sprawach w przedszkolu. Rzecz jasna podstawowym elementem takiego przyjęcia jest uroczyste wręczenie upominków solenizantowi, i często po takim dniu wraca się do domu z workiem zabawek.

A wśród zabawek od wielu długich lat panują klocki Lego. I nie ma się czemu dziwić, bo przecież jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wytwórców zabawek, którego klocki znają dzieci chyba ze wszystkich krajów. Ocenia się, że wyprodukowano już wiele miliardów najróżniejszych klocków, a ułożenie ich wszystkich na sobie wystarczyłoby na dziesięciokrotne pokonanie drogi do księżyca. Tak dużą popularność klocki te zawdzięczają paru rzeczom. Przede wszystkim mają śliczne kolory i dają niezwykłe sposobności budowania.


Kolejne tematy

Artykuły dla dzieci - atrakcyjne zabawki kreatywne w zajmującej cenie

Pokój dziecięcy
Dla każdego rodzica dobro jego potomka ma najwyższy priorytet i dokłada on każdych wysiłków, żeby zaspokoić wszystką jego potrzebę. Nie da się ukryć, że narzędzi do tego posiadamy dzisiaj bardzo dużo, albowiem rynek zabawek dziecięcych jest wyjątkowo rozbudowany. Jest to dobre zjawisko, niemniej jednak powinno się pamiętać, że zabawa powinna w pewnym stopniu dziecko uczyć nowszych zdolności i kształtować wyobraźnię, a niektóre zabawki w tym nie pomagają.

Klocki LEGO
Klocki Lego są bardzo uniwersalne, mając dwa dowolne zestawy bez problemów można z nich zrobić każdą konstrukcję. Popularność tych klocków zwiększyło ogromnie wprowadzenie do oferty klocków opartych na bohaterach filmowych, przykładowo takich jak lego galaxy squad. Bez przerwy ukazują się nowe pojazdy i figurki, więc każda z nowości tej firmy to kolejne wiele godzin przeznaczonych na złożenie zestawu, który się dostało. No i rzecz jasna da się nimi bawić razem z innymi zestawami, więc możliwości są nieograniczone
.
2019/09/30, 18:52