Menu strony

Surowe warzywa i owoce nie tylko na surówkę? – czyli ozdoby przy użyciu tradycyjnych produktów

Przygotowywanie przyjęcia w domu jest niemałym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcemy zaprosić wielu gości. Rzecz jasna, podstawą w tej sytuacji jest odpowiednio przygotowany stół, który z jednej strony winien być suto zastawiony, z drugiej pięknie udekorowany.


Niejedna gospodyni domowa jest w stanie zrobić niezapomniane przyjęcie (zobacz muffiny) stosując przy tym standardowe produkty wykorzystane w niebanalny sposób. Przykładem może być zastosowanie tego rodzaju produktów jak surowe warzywa i (tylko surowe warzywa) owoce. Wbrew pozorom można je wykorzystać w wieloraki sposób.
Rzecz jasna z surowych warzyw w szczególności jesteśmy w stanie zrobić pyszne surówki i sałatki podawane osobno albo jako dodatek do przyrządzonych potraw. Takie surówki, niezależnie jakich użyjemy warzyw zawsze wyglądają bardzo apetycznie i co najważniejsze: kolorowo. Na domowych imprezach schodzą ze stołu najszybciej i tak samo ekspresowo możemy je przygotować.

stragan z warzywami
Jednak oprócz wykorzystania surowych warzyw i owoców do przyrządzenia smakowitych sałatek warto także pomyśleć o stosownej dekoracji stołu za ich pomocą. Prawdziwi mistrzowie kuchni są w stanie zrobić z warzyw niesamowite cuda. Z marchewki, kapusty i ogórka mogą zrobić piękny bukiet, a z arbuza czy buraczka ludzką postać czy popularne zwierze - odnośnik dla zainteresowanych: surowe owoce w RawFoods. Przeciętna gospodyni domowa raczej nie umie wykonać takich artystycznych „rzeźb” z warzyw i owoców, ale przy odrobinie pomysłowości może doskonale ozdobić stół wykorzystując te proste i zjadane na co dzień produkty. Nie trzeba przecież wielu umiejętności, by z połówki pomidora i majonezu zrobić muchomora, a z marchewki i ogórka kwiatek. Jeżeli mamy dzieci wykonywanie ozdób z jedzenia będzie na dodatek idealnym pretekstem do wspólnej zabawy i do spędzenia radosnych chwil.

Rzecz jasna źródłem wiedzy na temat tego, jak przygotować dekoracyjne potrawy jest bez wątpienia internet. Odnajdziemy tu wiele „apetycznych” fotografii i tutoriali, które w przystępny sposób objaśniają jak zrobić królika z marchewki czy różę z wędliny. Tak ozdobiony stół będzie kusił i zachęcał do jedzenia wszystkich gości, którzy przy nim zasiądą. Warto o to zadbać, a nasze przyjecie na długo pozostanie w pamięci uczestników.
2020/11/04, 00:00