Menu strony

Dlaczego zabawa ma tak dużą rolę w życiu dziecka

Obecnie panuje błędne przekonanie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Należy mimo wszystko zachować rozwagę. Musimy pozwolić dziecku na spontaniczną zabawę, która pomoże mu myśleć i marzyć po swojemu. Dla niemowląt dobrym wyborem będą maty oraz książeczki interaktywne. Kolorowe i mięciutkie zainteresują malucha na długi czas.


konsola
Kiedy nasza pociecha podrasta, pojawiają się pierwsze klocki. Na szczególną uwagę zasługują klocki Lego i Playmobil – znane i lubiane marki.

Klocki Lego Duplo zaprojektowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to seria zadedykowana maluchom dopiero zaczynającym swoją kreatywną przygodę z klockami, więc wszystkie zestawy składają się z dużych, kolorowych klocków, które umożliwiają w prosty sposób budować dziecięcy świat Lego - czytaj więcej.

Playmobil to firma z długoletnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil buduje wyobraźnię przestrzenną i może być niezwykle wciągająca. Takie kreatywne zabawki mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu barw i rozwijaniu zdolności manualnych.


Gdy nasze dzieci wyrosną już z prostych zabawek interaktywnych oraz dziecięcych laptopów edukacyjnych, coraz odważniej sięgają po bardziej rozwiniętą elektronikę. Zatem zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np. konsole - porównaj produkty. Konsola do gier to atrakcja
konsola
nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Wszystkie konsole obsługują imponującą ilość tytułów, w które można grać nie tylko za pomocą tradycyjnego pada, lecz też wykrywających ruch kontrolerów. W przypadku gier wyścigowych, samochodowych, mamy szansę zakupić gadżety dodatkowe, na przykład kierownicę lub pedały.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to znaczy, że wątek Cię niesamowicie zafascynował - wejdź na odnośnik do serwisu (https://raksa.com.pl/category/motorowodne-969), a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.Czy czas spędzony przy konsoli powinniśmy traktować wyłącznie jako beztroską odskocznię? Czy gry to tylko i wyłącznie dobra zabawa? Nie zawsze. Gry wyrabiają szybkość orientacji oraz refleks, wyobraźnię przestrzenną. Ćwiczą logiczne myślenie, kojarzenie faktów, zmuszają do podejmowania decyzji. Po prostu, łączą przyjemne z pożytecznym.
2021/04/29, 00:06