Menu strony

Co to jest histeroskopia oraz kto mógłby z niej skorzystać?

Organizm człowieka to niezwykle zagmatwany system, który złożony jest z mnóstwa współpracujących często ze sobą narządów. W co poniektórych wypadkach różnią się one jednak między sobą w zależności między innymi od płci danej osoby.


Doskonałym przykładem jest istniejący tylko u kobiety układ rozrodczy.


Smaczne sposoby na upał


Kolejne tematy

Jagody jako smakowite małe owoce

Wyposażenie
Borówki to smakowite malutkie owoce, które posiadają także własności lecznicze.


Jagody zawierają pierwiastki mineralne, zwłaszcza selen, cynk, miedź i mangan, także witaminy C, A, B, PP.


Jak każdy organ jednak może on mieć swoje różne dolegliwości, których leczeniem może zajmować się się lekarz o specjalizacji ginekologicznej. naturalnym jest fakt, że żeby kobieta mogła urodzić zdrowe dziecko, najpierw ona powinna zadbać o swe zdrowie. Szczególnie w tak intymnym oraz szczególnym miejscu jak wspomniany układ rozrodczy. Należy rozumieć, że w macicy mogą pojawić się różne niepożądane przemiany powiązane na przykład z pojawieniem się tak zwanych polipów czy też mięśniaków. Istnieje jednak specjalistyczny zabieg o nazwie histeroskopia, za pomocą jakiego można takie przypadłości leczyć.


Laser – skuteczny sposób na żylaki


Warto wspomnieć, że przed zastosowaniem histeroskopii operacyjnej wykorzystuje się (przeważnie przez okres od 2 do 4 tygodni) terapię hormonalną. Wykonuje się to, żeby zredukować grubość ścianek macicy i objętość obecnego w niej mięśniaka. W celu redukcji możliwego zabrudzenia bakteriologicznego pochwy, lekarz mógłby też zalecić stosowanie tak zwanych kapsułek dopochwowych. Opisywana histeroskopia operacyjna wykonywana jest z początkiem menstruacji, ale już po ustaniu krwawienia.


Na co najmniej sześć godz. przed leczeniem należy utrzymać bezwzględną dietę. Podczas przeprowadzania tego zabiegu, możliwe jest również zdiagnozowanie różnych odkrytych wtedy dolegliwości.
2019/04/13, 08:33