Menu strony

Jak się tworzą i jak da się wyleczyć modzele, czyli informacje na temat tej coraz częściej występującej dolegliwości.

Skóra na niektórych częściach ciała bez przerwy jest narażona na najróżniejsze naciski i obtarcia. U większości osób nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami, jednak u części dojść może do zmian skórnych w takich miejscach. W wyniku podrażnień czy nacisku wierzchnia warstwa naskórka zaczyna obumierać i robi się dość twarda, zgrubiała warstwa. Nie jest ona spowodowana żadnymi wirusami, bakteriami czy grzybami, więc nie można się nią zarazić podczas kontaktów, jednak z czasem spowodować może spory dyskomfort.
Specjaliści nazwali takie odciski modzelami, szczęśliwie są one tylko uciążliwe i przeszkadzają, ale nie powinny powodować jakiś niebezpiecznych dla zdrowia skutków. Modzele powstają głównie na stopach oraz dłoniach, ze względu na to, że są to bardzo narażone na naciski części ciała, ale można je spotkać również na kolanach czy łokciach. Najczęściej spotykane są na podeszwach stóp, powstają tam w wyniku chodzenia w ciasnych i wąskich butach, zakładania obuwia z wysokimi obcasami czy też unikania skarpet.

Kolejne tematy

Zachwycająca skóra po zabiegu

ABC zabiegów wolumetrycznych
Możemy troszczyć się o swoje ciało na różne sposoby. Medycyna estetyczna zapewnia nam coraz nowsze rozwiązania problemów związanych z defektami urody. Nieinwazyjnie i bez bólu? Oczywiście. Istnieje sporo zabiegów korygujących twarz i sylwetkę, odbywających się bez cięć i szwów. Likwidacja zmarszczek, wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego czy usuwanie nieestetycznych ”intruzów” występujących na skórze, to warte swej ceny inwestycje w lepsze samopoczucie.


pomocna usługa
Modzele może nie będą szybkie do wyleczenia, ale odnośnik przy pewnym wysiłku można się ich skutecznie pozbyć. Oczywiście podstawą jest wyeliminowanie powodów z których powstają, więc na przykład przy obuwiu trzeba wymienić je na odpowiednie. Czasami mogą pomóc specjalne ochronne wkładki, przez co stopy nie już nie będą tak ugniatane, a oprócz tego eliminacja obcasów i zakładanie skarpet. Jednak do pozbycia się będą modzele, jakie już zdążyły powstać, ale i na to są odpowiednie metody.

Usuwanie modzeli można rozpocząć od ich namoczenia i próby starcia (zwalczanie odcisków). Można to zrobić za pomocą odpowiednich preparatów, popularne jest także moczenie ich w wodzie i następnie ścieranie pumeksem. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to powinien się wybrać do jakiegoś kosmetycznego gabinetu, gdzie zabieg zostanie fachowo przeprowadzony. W sytuacji, kiedy ktoś choruje na choroby związane z układem krążenia, to konieczne być może usunięcie modzeli przez lekarza, gdyż samodzielna próba pozbycia się ich może być trochę niebezpieczna.
2022/06/29, 07:34